TOP 15: Nejlepší kavárny v Praze. Víme, kde je najít!

Shutterstock
|
05. 02. 2015
|
Jsou schované ve vnitrobloku domu anebo o nich nevíte, protože nejste hipster. Věřte ale, že tyhle kavárny vás dostanou nejen svojí atmosférou, ale především výbornou kávou a dortíky. Podívejte se s námi do různých kaváren v centru Prahy!

V některých jsem byla já, v některých moji kamarádi a o některých jsem zatím jenom četla. Každou z nich byste ale měli navštívit, pokud se chcete považovat za stoupence „pražské kavárny“. Vybrala jsem pro vás 15 kaváren v Praze, které jsou fakt super! 

MamaCoffee na pěti místech v Praze

Hrajete fér? Mohli byste taky pít fér! Tedy spíš fair. Mamacoffee, která má dnes už pět poboček po celé Praze, nalívá čerstvou fair-trade kávu z různých koutů světa. Největší kavárnu najdete na Vodičkově, kde se můžete zkafit hned ve dvou patrech. Kromě toho tu ochutnáte i pár lehoučkých jídel. Internetem koluje, že ochutnat musíte jablka v županu, podle mě si klidně župan nechte doma a dejte si něco jiného, jablka mají i v Tescu. Do Mamacoffee se chodí za domácí atmosférou!

mamacoffee_vodickova.jpg

Káva tady? Delikatesní!
Mamacoffee Vodičkova

Můj šálek kávy na Karlíně

Jednoho dne se to stát muselo – kavárna Můj šálek kávy se proflákla natolik, že teď už sem není radno chodit bez rezervace. Stojí to ale za to. Prostředí je krásné a příjemné. I když je to tu maličké, nepřipadáte si jako v králíkárně. Káva, tak ta je samosebou dokonalá, protože je od Doubleshotu. Což je provozovatel celé kavárny. No a ty dorty od Lenka Cakes Bakery? A to jídlo? Tohle je vážně gurmánský zážitek!

muj_salek_kavy.jpg

Tady neuděláš chybu!
mujsalekkavy.cz

Kávovarna v Lucerně

Dokud dobrá kavárna nemá web, je to dobré. Máte ještě šanci, že si tu sednete. Kávovarna v pasáži Lucerna pořádný web zatím nemá, ale narváno tu bývá i tak. Kromě výborné kávy je důvodem hlavně zdejší atmosféra, která je opravdu „kavárenská“ – se vším, co k tomu patří. Noviny, fotky na stěnách, kulaté stolečky, rozvrzané židličky a hmatatelné intelektuálno. Ke kávě si tu dáte dortík a cenově to není žádné peklo, i když jste kousek od koně.

I Need Coffee kousek od Palackého náměstí

Je to tu malinké a útulné a mají tu hrozně, ale hrozně moc dobré dezerty. Takže jestli právě máte hubnoucí období, důrazně doporučuji sem nechodit. Pro všechny ostatní platí, že sem určitě zajít musí. Káva je skvělá, ale kdyby nebyla, tak o té kavárně nebudu psát. Nalít si tu můžete i dobrý alkohol, skvěle se tu snídá, a jestli máte rádi minimalismus, budete unešení ze zdejšího industriálního interiéru.

i_need_coffee.jpg

Hubneš? Tak to sem vůbec nechoď!
facebook.com/ineedcoffee.cz

Kavárna Pražírna kousek od IPáku

Pokud na pavláku uniknete před předraženým Paulem, najdete za rohem schovanou Pražírnu. To jméno je vybrané dobře, kávu si tu sami praží a melou, což je poznat už z té vůně, která tu panuje. Kromě kafíčka, které je opravdu luxusní (a mají tu taky tajemné „něco mezi cappuccinem a macchiatem“ nebo tak nějak), si tu dáte i něco malého k jídlu nebo pivo. Když budete mít štěstí, zbydou na vás ta nejlepší místa v měkkých křesílkách, celá kavárna je ale pěkná a není problém tu najít soukromý koutek.

kavarna_prazirna.png

V téhle kavárně se nemůžeš cítit jinak než skvěle!
kavarnaprazirna.cz

EMA espresso bar – 3 pobočky v Praze

EMA už nemele maso, EMA mele arabiku. Pobočka Na Florenci se rozrostla o dva sesterské bary na Palmovce a v Karlíně. I když to tady vypadá trochu jako ve škole, budete sem chodit rádi. EMA espresso bar vyniká skutečně velkým barem, před kterým jsou stoly se školními židličkami. Více než pro posedávání je podnik určen na rychlou kávu uprostřed hektického dne, ale nic ti nebrání v tom vychutnat si každý doušek kávy a k tomu ochutnat něco z dobrůtek, které tu mají.

Káva je tu jednoduše vynikající, za což můžou jak zdejší kávovary, tak baristé. Minimalistické prostředí sedí k předpisově připravené kávě, dojem z kavárny je vynikající!

ema_espresso_bar.png

Tenhle podnik má neuvěřitelnou atmosféru.
emaespressobar.cz

Café Neustadt na Karláku

Přímo na nádvoří Novoměstské radnice se rozkládá kavárna Neustadt s retro interiérem a velmi příjemnou atmosférou. V létě si můžeš sednout na venkovní zahrádku, kde si na 100 % odpočineš od každodenního shonu. Podávají zde moc dobré sladké i teplé snídaně, k pití vynikající kávu, čaj, víno i pivo. Kromě toho si tu můžete po večerech poslechnout koncert ve stínu fíkusu.

Monolok Cafe na Vinohradech

Kamarád říká, že je hodně známá, nicméně je dobrá a tak je tady. Monolok Café najdete na Vinohradech, není tu tolik rušno a je tu příjemně.Kávička čerstvě upražená chutná famózně, je tu také spoustu dobrot, kterými velmi lehce překročíte denní limit sacharidů. Moc pěkná, zvlášť v létě, je malá zahrádečka ve vnitrobloku, po celý rok je tu příjemná obsluha. Snídaně, saláty, lehká jídla, Monolok je pro holky jako dělaný.

KAFE Smečky v Novém Městě

Malá roztomilá kavárna nedaleko Národního muzea, která se ti bude hodit, když potřebuješ nějakou dobrou svačinku na cesty nebo do práce zá pár kaček. KAFE Smečky tě oslní skvělými slanými dobrotami – obložené chlebíčky, plněné housky, sandwiche nebo omelety, ale také domácími dezerty, včetně jablečného štrúdlu. Pokud nemáš čas posedět a dát si nejlepší cappuccino v centru, můžeš si ho vzít samozřejmě s sebou.

kafe_smecky.jpg

Tady se údajně podává to nejlepší cappuccino široko daleko.
facebook.com/kafesmecky

TA Kavárna v Nuslích

Na první pohled obyčejná kavárna s příjemnou atmosférou, která nabízí zcela originální koncept, kde se pořádají různé kulturní akce. TA KAVÁRNA tě potěší velkou nabídkou dobrot, skvělou kávou a domácími limonádami, a pokud se přihlásíš do tréninkového programu, dokáže tě naučit získat základní pracovní návyky, jako je docházka podle rozvrhu, práce v týmu a další dovednosti. Jelikož je kavárna bezbariérová, je vhodná i pro osoby s tělesným postižením, děti se mohou vyřádit v prostorném dětském koutku.

ta_kavarna.jpg

Kavárna, v níž může být dobře úplně každému? Tady je!
takavarna.cz

Kavárna eFko na Vinohradech

Užij si příjemnou atmosféru a milou obsluhu v kavárně eFko na Vinohradech, kde můžeš posedět ve dvou malých patrech. Kromě lahodných koláčů a zákusků domácí výroby nechybí ani slaný quiche a čerstvý chléb. Na zapití je připravena vynikající káva, kvalitní bio víno, bio ledové čaje nebo pivo z nejlepších pivovarů.

kavarna_efko.jpg

Když na Vinohrady, tak sem!
facebook.com/kavarnaefko

Café Pavlač kousek od Žižkovské věže

Rodinná kavárna Café Pavlač tě přivítá s otevřenou náručí plnou domácích dezertů a limonád z čerstvého ovoce. Dominantou kavárny je útulné posezení s rostlinami a zahrádkou ve dvoře pod pavlačemi, kde se můžeš perfektně zašít s kamarádkou nebo sama a odpočinout si od ruchu velkoměsta. V nabídce najdeš i pár specialit na lehký oběd, včetně denního menu. Součástí podniku je rovněž galerie současného umění Galerie 35m2 a Klub Café Pavlač.

cafe_pavlac.jpg

Káva a něco dobrého k tomu. Co víc si přát?
cafepavlac.cz

Cafe spirit na Žižkově

Jestli se chceš někde cítit jako doma, tak jedině v Cafe spirit na Basilejském náměstí. Útulně zařízené prostředí kavárny tě chytí za srdíčko. Velice milá obsluha ti připraví skvělou kávu a nabídne raw moučníky, low carb dezerty, polévky i něco malého k zakousnutí. Pejsci jsou zde vítáni. A když budeš mít náladu, můžeš protáhnout své tělo v přilehlém jógovém studiu.

cafe_spirit.jpg

Na Žižkově na tebe pro změnu čeká Café Spirit.
facebook.com/cafespiritzizkov

Šťastná kavárna kousek od Tančícího domu

Malá rozkošná kavárna, kde se postarají o to, abys odsud odcházela o kousek šťastnější a s úsměvem na tváři. Šťastná kavárna nabízí výběrovou kávu z českých pražíren, včetně značek Dos Mundos, Amáres, First Crack Coffee a Mot Mot. S výběrem kávy ti rádi pomohou a také doporučí některý z dortů nebo koláčů, které zde pečou každý den čerstvé. Pokud nemáš chuť na sladké, sendvičů anebo zapečený toast přijde vhod.

Kavárna Letka na Letné

Pro některé kočky už možná stará známá, pro jiné stojí za objevení. Kavárna Letka si drží svou pozici na špičce už dlouhá léta, patří k těm nejvyhlášenějším v Praze nejen svým pinterestovým designem. Ráno sem zavítej na famózní snídani, dopoledne na bohatý brunch, odpoledne na kávu a zákusek a večer třeba na drink. Krásné prostředí, luxusní jídlo, dokonalá káva, co více si přát…

Související články