TOP 10: Nejlepší kavárny v Praze. Víme, kde je najít!

|
05. 02. 2015
|
Jsou schované ve vnitrobloku domu anebo o nich nevíte, protože nejste hipster. Věřte ale, že tyhle kavárny vás dostanou nejen svojí atmosférou, ale především výbornou kávou a dortíky. Podívejte se s námi do různých kaváren v centru Prahy!

V některých jsem byla já, v některých moji kamarádi a o některých jsem zatím jenom četla. Každou z nich byste ale měli navštívit, pokud se chcete považovat za stoupence „pražské kavárny“  Vybrala jsem pro vás 10 kaváren v Praze, které jsou fakt super! A většina z nich je nekuřácká!

Biozahrada kousek od náměstí Míru

Úžasný koncept a stejně perfektní provedení. Kavárna Bio Zahrada je spojením stylové kavárničky a zahrádky, na které si majitelé pěstují bylinky nebo zeleninu. Kromě toho si v Bio Zahradě můžete nakoupit bio potraviny nebo si objednat bio bedýnku. Kromě kávy to mají taky výborné dezert, quiche, ale třeba taky polední meníčko. Najíte se tu i v době večeře, ke které si můžete dát dobré víno – prostě ideální podnik!

MamaCoffee na pěti místech v Praze

Hrajete fér? Mohli byste taky pít fér! Tedy spíš fair. Mamacoffee, která má dnes už pět poboček po celé Praze, nalívá čerstvou fair-trade kávu z různých koutů světa. Největší kavárnu najdete na Vodičkově, kde se můžete zkafit hned ve dvou patrech. Kromě toho tu ochutnáte i pár lehoučkých jídel. Internetem koluje, že ochutnat musíte jablka v županu, podle mě si klidně župan nechte doma a dejte si něco jiného, jablka mají i v Tescu. Do Mamacoffee se chodí za domácí atmosférou!

Můj šálek kávy na Karlíně

Jednoho dne se to stát muselo – kavárna Můj šálek kávy se proflákla natolik, že teď už sem není radno chodit bez rezervace. Stojí to ale za to. Prostředí je krásné a příjemné. I když je to tu maličké, nepřipadáte si jako v králikárně. Káva, tak ta je samosebou dokonalá, protože je od Doubleshotu. Což je provozovatel celé kavárny. No a ty dorty od Lenka Cakes Bakery? A to jídlo? Tohle je vážně gurmánský zážitek!

Kávovarna v Lucerně

Dokud dobrá kavárna nemá web, je to dobré. Máte ještě šanci, že si tu sednete. Kávovarna v pasáži Lucerna pořádný web zatím nemá, ale narváno tu bývá i tak. Kromě výborné kávy je důvodem hlavně zdejší atmosféra, která je opravdu „kavárenská“ – se vším, co k tomu patří. Dým z cigaret, noviny, fotky na stěnách, kulaté stolečky, rozvrzané židličky a hmatatelné intelektuálno. Ke kávě si tu dáte dortík a cenově to není žádné peklo, i když jste kousek od koně.

A co takhle vyzkoušet TOP 5 pražských cukráren?

Další tipy pro kočky:

 

I need coffee kousek od Palackého náměstí

Je to tu malinké a útulné a mají tu hrozně, ale hrozně moc dobré dezerty. Takže jestli právě máte hubnoucí období, důrazně doporučuji sem nechodit. Pro všechny ostatní platí, že sem určitě zajít musí. Káva je skvělá, ale kdyby nebyla, tak o té kavárně nebudu psát. Nalít si tu můžete i dobrý alkohol, skvěle se tu snídá a jestli máte rádi minimalismus, budete unešení ze zdejšího industriálního interiéru.

Kavárna Pražírna kousek od IPáku

Pokud na pavláku uniknete před předraženým Paulem, najdete za rohem schovanou Pražírnu. To jméno je vybrané dobře, kávu si tu sami praží a melou, což je poznat už z té vůně, která tu panuje. Kromě kafíčka, které je opravdu luxusní (a mají tu taky tajemné „něco mezi cappuccinem a machiatem“ nebo tak nějak), si tu dáte i něco malého k jídlu nebo pivo. Když budete mít štěstí, zbydou na vás ta nejlepší místa v měkkých křesílkách, celá kavárna je ale pěkná a není problém tu najít soukromý koutek.

Styl a interiér kousek od Václaváku

Tohle je objev! Ještě není tak známá a je to dobře – jakmile se proslaví, bude tu narváno. Důvodů je několik: Kavárnička je to malinká a je navíc spojená s obchůdkem s doplňky do domácnosti. Mnohem větší prostor je venku – v zahrádce ve vnitrobloku, která je jednoduše kouzelná. Milá obsluha tu podává úžasné domácí dezerty, které rozhodně nejsou tuctové, vše navíc v porcelánu, který si můžete koupit. Doporučuji návštěvu této kavárny na jaře, kdy celá zahrada kvete. Je schovaná, ale jakmile ji objevíte, budete žasnout!

Ema espresso bar u Masarykova nádraží

I když to tady vypadá trochu jako ve škole, budete sem chodit rádi. Ema espresso bar vyniká skutečně velkým barem, před kterým je veliký stůl se školními židličkami. Okolo něj můžete posedávat, popíjet super kávu a jíst něco z dobrůtek, které tu mají. Primárně jde ale spíš o podnik na rychlou kávu uprostřed hektického dne. Káva je tu jednoduše vynikající, za což můžou jak zdejší kávovary, tak baristé. Minimalistické prostředí sedí k předpisově připravené kávě, dojem z kavárny je vynikající!

Café Neustadt na Karláku

Tam, kde hipsteři nocují a kde Kobza vládne, tam se rozkládá kavárna Neustadt s retro interiérem a velmi příjemnou atmosférou. Lokalita je pětihvězdičková, kousek od Novoměstské radnice, vynikající jsou i zdejší domácí dezerty. Je to teď prostě moderní, umět udělat dobrý kafe a dort. Kromě toho si tu můžete i v klídku posnídat a po večerech poslechnout koncert ve stínu fíkusu.

Monolok Cafe na Vinohradech

Kamarád říká, že je hodně známá, nicméně je dobrá a tak je tady. Monolok Café najdete na Vinohradech, není tu tolik rušno a je tu příjemně.Kávička čerstvě upražená chutná famózně, je tu také spoustu dobrot, kterými velmi lehce překročíte denní limit sacharidů. Moc pěkná, zvlášť v létě, je malá zahrádečka ve vnitrobloku, po celý rok je tu příjemná obsluha. Snídaně, saláty, lehká jídla, Monolok je pro holky jako dělaný.

 

Titulní foto: Můj šálek kávy

 

Související články