TOP 10: Nejlepší cukrárny v Praze. Sem pojďte hřešit!

bigstock.com
|
14. 12. 2016
|
Pokud nevyznáváš zdravý životní styl, sepiš si seznam a oběhni ty nejlepší pražské cukrárny. Pokud ho vyznáváš, udělej výjimku a oběhni je taky. Tahle desítka zahrnuje místa, kde by byl hřích si nezahřešit!

Daly jsme si v redakci tu práci, že jsme cukrárny v Praze samy obcházely, ptaly jsme se svých kamarádů a kamarádek a nakonec jsme ze zjištěných informací sestavily TOP 10 míst, na která bys měla zamířit, když se to zrovna hodí nebo když tě jen tak přepadne mlsná. 

Moje cukrářství

A začneme hodně těžkým kalibrem. Moje cukrářství nastavilo laťku pěkně vysoko – jak příjemně nadčasovým a neutrálním vzhledem, tak milou a vstřícnou obsluhou i samotnou nabídkou. Sem bychom se nebály jít ani na rande (za předpokladu, že bych neměly 20 kilo nadváhu nebo cukrovku).

Tohle cukrářství mezi dalšími jen tak nezapadne, protože tu zákusky vyrábějí sami, poctivě a tradičními cukrářskými postupy. Specializují se na české a rakouské recepty, v nabídce jsou i bezlepkové dortíky. Kromě zákusků jsme ochutnaly i zdejší gelato. Dvěma slovy – chuťový orgasmus!

fotorcreated.jpg


Tady nikdy neuděláš chybu!


Cukrárna Amarilis

Podobnou cestu a filozofii vlastní výroby zvolili i v Amarilis. To, že jim záleží na každém jednotlivém zákusku, rozhodně není prázdná fráze. Klasické, avšak luxusně chutnající zákusky, jsou samozřejmostí. Běžně tady pečou i dorty a nebývají vždy standardní. Už jste viděli dort ve tvaru kachny, knedlíků a zelí?

U dortíků nezůstávají – kromě nich si tady může pochutnat na parádní zmrzlině, čajovém pečivu nebo na nesmrtelných chlebíčkách.

Kromě toho všeho, co tu dokážou, je tu i naprosto stylové posezení, v obou provozovnách.

amarilis.jpg


V Amarilis nás kromě dobrot dostalo i stylové posezení.


A co takhle vyzkoušet TOP 10 pražských kaváren?

Cukrárna Saint-Tropez

Tenhle podnik jsme si nemohly nechat ujít a taky o něm nemůžu nenapsat. Vyhlášený je lahodnými makronkami, ale olízneš se i u čehokoli jiného. Zákusky tu vyrábějí přímo před tebou, takže je těžké odolat a nedat si od každého jeden. Cukrárna navazuje na tradici z první republiky a vsází na výrobky bez konzervantů a náhražek. Všechno je čerstvé.

sainttropez.jpg


V téhle cukrárně vyrábějí dobroty přímo před očima zákazníků!


Cukrárna Gaigher

Cukrárnu Gaigher nám do tohoto článku doporučil známý, takže s ní osobní zkušenost nemáme. Nicméně – na prvním místě je tu prý poctivost. Pravá šlehačka, žádné náhražky. V medovníku včelí med. Dokonce tady vyrábějí i celou řadu výrobků Natural – vše v této řadě je vyrobeno jen z přírodních surovin rostlinného původu.

Kromě zákusků (nebo pro větší labužníky celých dortů) si můžete dát třeba šáteček, biskupský chlebíček nebo třeba moravské koláče.

Cukrárna Hájek & Hájková

Náhražkám a polotovarům odzvonilo i v pěti pražských podnicích nesoucích jméno Cukrárna Hájek & Hájková. Tady se můžeš zakousnout do poctivých věnečků, rakviček, banánků nebo větrníků a pochutnat si na tom, na čem si pochutnávali tví rodiče.

Stejně lahodné jsou i zdejší zmrzliny a skvěle chutnají chlebíčky, které tu vyrábějí. Za hřích stojí i ovocné misky, které budete v jiných podnicích jen těžko hledat.

Cukrárna Myšák

Jen co by kamenem dohodil od Václaváku stojí známá Cukrárna Myšák s dlouholetou tradicí. A když říkáme dlouholetou, myslíme tím, že zde oblažuje chuťové buňky lidí už od roku 1910. V době první republiky šlo o jednu z nejpopulárnějších cukráren v celé Praze, a to i mezi celebritami a politiky. První budova se v roce 2006 zřítila, dnes zde proto stojí nová.

Je tu úžasná atmosféra, komorní posezení pod křišťálovými lustry a bílý karton – jakkoli to zní podivně, působí to báječně. Uvnitř jsou kromě toho také staré fotografie zachycující dřívější časy.

Udělají ti tu luxusní kávu nebo čaj a dostaneš na výběr z téměř nekonečna možností snídaně. A dál? Dorty, koláče, sladké a slané pečivo, poháry, alkoholické i nealkoholické koktejly, alkohol samotný… Návštěvu tohoto podniku rozhodně zvaž!

Cacao Prague

Tahle fantastická cukrárna stojí v centru města a láká mlsouny na celou řadu dobrot. Říká se, že patří k těm nejlepším v Praze a že si tu pochutná i ten největší rozmlsanec. Celý podnik je cukrárnou, kavárnou, restaurací a salónkem v jednom, takže tady můžeš klidně zahájit i ukončit den.

V nabídce jsou pochopitelně domácí dorty i domácí zmrzlina, famózní sendviče, teplé i studené nápoje. Zdejší raw dorty udělají radost veganům, vyznavači zdravého životního stylu budou jistě nadšení z čerstvých nápojů s přídavkem tzv. superpotravin.

Posezení tady je skvělé – ve staré a šetrně renovované budově, s moderním nábytkem a pěknou terasou, kde si můžeš užít krásný teplý večer s miláčkem, s přáteli i s rodinou.

cacao.jpg

Příjemné posezení u domácích dortů tě tu nemine.
cacaoprague.cz
Už ten úžasný interiér v barvě kakaa evokuje samé dobroty!

Votre Plaisir

Tahle rodinná cukrárna a pekárna ti rozhodně utkví v paměti. A tvým chuťovým buňkám taky. Specializují se tady na francouzské dobrůtky, takže o makronky nebo tarte tatin tady není nouze. Samozřejmě to není všechno. Hodně oblíbené jsou tu dorty na překvapení (le mystére du plaisir) i další speciality, které nejen že úžasně chutnají, ale také fantasticky vypadají.

votre_plaisir.jpg

Luxusní francouzské speciality jsou doménou cukrárny Votre Plaisir.
votreplaisir.cz
Možná je škoda se do toho zakousnout, ale... Vydržela bys ta muka?

Čokoládová cukrárna

Čokoholici, zbystřete! Poctivé výrobky se specializací na lahodnou a nestárnoucí pochutinu, čokoládu, si můžete vychutnat i na Andělu. V nabídce jsou úžasné čokoládové, ovocné, oříškové a tvarohové dorty nebo třeba ručně vyráběné pralinky, čokolády jako takové i čokoládové speciality, jako jsou pražené i nepražené kakaové boby a další lahůdky. Navíc si je můžete objednat i v e-shopu!

Puro Gelato

Jednoduchý, avšak okouzlující interiér, perfektní umístění na nábřeží a skvostné potěšení pro chuťové buňky – tak můžeme charakterizovat cukrárnu Puro Gelato. Extrémně lahodné zmrzliny jsou tady doma, dobrá káva a dortíky nejrůznějších chutí jakbysmet. V zimě se sem můžeš uchýlit právě na teplý nápoj a něco k němu, za tepla si tu můžeš koupit luxusní zmrzku a vyrazit s ní na procházku na náplavku nebo na nedaleký Vyšehrad.

puro_gelato.jpg

V Puro Gelato se můžeš posilnit na výstup na Vyšehrad nebo na procházku po náplavce.
purogelato.cz
Příjemně jednoduchý interiér, milá obsluha a úžasné dobroty přímo na náplavce, to je Puro Gelato!

Netrefily jsme se do tvého výběru a máš jiného favorita? Řekni nám o tom na Facebooku nebo Instagramu!

Související články