TOP 5: Kam v Praze na kebab, který ti bodne k obědu i po večírku?

bigstockphoto.com
|
29. 11. 2020
|
Kebab. Kdo by ho neměl rád? Čas od času si ho dá snad každý z nás, asi kromě vegetariánů a veganů. Více nebo méně propečené nebo šťavnaté masíčko se skvělým dresinkem v typickém arabském chlebu… Víš, kde najdeš ten nejlepší v Praze?

Někdo si rád dá kebab občas k obědu, když narychlo vyběhne z práce, protože si doma zapomněl krabičku s obědem, jiný mu zase žehná uprostřed noci, když umírá hlady po divoké party. Kebab se dá obvykle sehnat opravdu dlouho do noci a to z něj dělá zachránce pro mnohé. Proto pro tebe máme TOP 5 pražských kebabáren, kde se skvěle najíš, ať už budeš hladová ulicemi metropole bloudit v kteroukoli denní nebo noční dobu.

Máme taky TOP 10 pražských restaurací i kaváren!

Can Bey

Jedna z nejznámějších kebabáren v Praze se nachází v Ječné ulici a slyšel o ní určitě už každý Pražák (a jestli říká, že ne, je to vegetarián nebo vegan). Nasytí se tu každý, i ten největší jedlík, obsluha bývá milá a usměvavá a

Maso je tady naprosto dokonalé, o tom žádná. Lahodný sýr, naprosto skvostná plejáda zeleniny (ne jen klasická česká trojka zelí – rajče – okurka) a na výběr tu máte ze 4 dresinků. Hodně zajímavý je kari dresink. Ten je chuťově vynikající a nezvyklý, ale jestli si chcete vychutnat maso a zeleninu, zvolte jiný, méně výrazný.

Bývá tu celkem nabito, ale zástup hladových lidí by tě neměl vyděsit. Obsluha tu bývá zručná a rychlá.

can_bey.jpg

Tenhle je kebab je úplně TOP!
Tripadvisor

Manni Kebabish

Tenhle fastfood nedaleko Karlova náměstí ti naservíruje kebab, na který budeš ještě dlouho vzpomínat. Příjemná obsluha, poctivé porce a skvělé ceny, to jsou důvody, proč se sem rádi vracejí místní, přespolní i přesoceánští. A když dostaneš chuť na něco jiného, klidně ti tu připraví burger, smažený sýr, řízek, kuřecí stripsy nebo třeba pizzu. Ke všemu si můžeš dát jako přílohu hranolky, rýži, turecký nebo naan chleba.

Web: http://www.mannikebabish.cz/

manni_kebabish.jpg

Manni Kebabish nezklame!
Tripadvisor

Istanbul Kebab

Istanbul Kebab na Novém Městě ti vždycky nabídne vynikající kebab a taky spoustu dalšího jídla, takže se se svou společností nemusíte omezit jen na něj. Nicméně – když už se pro něj rozhodneš, nebudeš litovat. Je tu vidět, že jde o rodinný podnik. Pokrmy tu připravují viditelně s láskou a zákazníků si tu váží. Když sem přijdeš třikrát, může masíčko chutnat vždycky trošku jinak, ale vždycky je naprosto skvostné. A domácí pita chleba? No jejej!

Jakmile skončíš s hlavním chodem, dej si ještě sladkou, pokud ti zbyde místo v břiše. Zdejší dezerty, mezi kterými chuťově vyčnívá baklava, jsou boží.

Web: https://www.istanbulkebab.cz/

istanbul_kebab.jpg

Lanka

Porce, které jsi možná ještě ani neviděla, natož abys je snědla, příjemné a stylové posezení, blesková a milá obsluha. K tomu připočti 6 druhů omáček! A pak taky křupavý propečený chleba, ne jako hmota odjinud, která připomíná houbu na starou školní tabuli. To všechno za průměrné ceny, za kterou tě nechají ještě chvilku odpočívat na gaučíku, aniž bys něco konzumovala, protože dobře vědí, jakou hromadu jídla ti naservírovali. Bistro Lanka najdeš u Strossmayerova náměstí.

Web: http://www.bistrolanka.cz/

lanka_pixabay.jpg

Tahle fotka je jen ilustrační. Ale pochutnáš si!
pixabay.com

Ali Baba Kebap

Tady prostě zklamání nezažiješ. Vynikající salát, luxusní maso, famózní chlebík a věčně dobře naladěná obsluha. Atmosféra, do které budeš ráda vracet. To je Ali Baba Kebap na okraji Prahy v Psářích. Když sem budeš mít cestu, neváhej a nabašti se!

ali_baba.jpg

Tady taky neuděláš chybu!
Tripadvisor

Chybí nám v naší TOP 5 tvůj oblíbený kebab podnik? Připiš nám ho do diskuze pod článkem a navnaď ostatní k návštěvě!

Související články