TOP 10: Kam na nejlepší burgery v Praze? Bezpochyby sem!

www.bigstockphoto.com
|
20. 02. 2019
|
Miluješ burgery nebo chceš překvapit někoho, kdo je zbožňuje, příjemným pozváním? Víme, které podniky v Praze stojí za návštěvu! Kde mají šťavnaté maso, křupavoučké pečivo a čerstvou zeleninu? Inspiruj se v následujících řádcích.

Dish

Když budeš chtít někoho ohromit pořádným a poctivým burgerem, jděte na jistotu do Dishe. Parádní výběr všech možných kombinací, k tomu několik druhů příloh a omáček a samozřejmě nechybí saláty a dezert. Vynikající je tu i nabídka nápojů. Tady si prostě vybere každý. Protože jde ale o bistro, zdržet by ses tu se svou společností měla maximálně 1,5 hodiny. Na tak dlouho vám zarezervují stůl. A mimochodem – tu rezervaci nepodceň, bývá tu pořád docela plno.

dish.jpg

Bad Jeff’s Barbecue

Vedle ve většině případů nešlápneš vedle ani v tomhle podniku. Tady prostě těmi burgery žijí, výběr je docela bohatý, před ním si můžeš dát dobrý předkrm, nají se tu i vegetariáni a milovníci zeleninových salátů. Usadí se tu i 60 lidí, dokonce si tu můžeš pronajmout salonek pro 18 osob. Kromě burgerů si tu můžeš dát i jinou americkou klasiku, třeba žebírka.

bad_jeff.png

Hillbilly

Burgery, burgery a zase burgery, masité i vegetariánské. Stačí si vybrat a v Hillbilly si přijdeš na své, ať už maso jíš, nebo ne. Pořádný kus hovězího se slaninou, kvalitním sýrem, avokádovým guacamole nebo smaženou cibulkou, ten nic nenahradí. Klidně si tu ale můžeš vybrat i nějakou jinou specialitu a mají tu i skvostné dezerty. Za hřích tady stojí i samotné hranolky. Prostě pekelně dobré mňamky!

hillbilly.jpg

Želva

Když se budeš potulovat po Žižkově a dostaneš chuť na burger, neváhej a vydej se do Želvy. Najíš se tu hodně dobře za hodně příjemnou cenu. Nadupané meníčko nabízí nejen burgery, ale i saláty a pěkný výběr omáček. Jen se na to podíváme, už se nám sbíhají sliny. Sušená rajčata? Cibulové chutney a jalapeňos papričky? Trochu bychom váhaly, co si vybrat!

zelva.png

Hadog

Tady to žije burgery a hot dogy. A ne jen tak ledajakými. Americké speciality jsou tu jako doma, suroviny prvotřídní a žádné polotovary. Podle různých hodnocení jde o jednu z nejlepších českých burgeráren! Kromě dobrého jídla si tu můžeš dopřát i klasické americké limonády, jako třeba Dr. Pepper Cherry Vanilla nebo Root Beer. České maso, pečivo pečené na zakázku, to je záruka pořádné bašty. Porce jsou tu megaobří, takže se neboj, že bys odcházela hladová.

hadog.png

Meat & Greet Burgerhouse

Poctivé suroviny, ze kterých se tu vaří, se chutí nezapřou. Maso sem dováží z krkonošské farmy, brambory se pěstují za Prahou, omáčky a pečivo si tu připravují docela sami. Najdeš tu burgery s hovězím nebo krůtím masem, najedí se tu i vegetariáni. Několik druhů hranolek ti výběr neulehčí, ale nemusíš se bát zaexperimentovat. Ochutnat můžeš zdejší specialitu, Bohemia burger s Blaťáckým zlatem, bílým zelím a dalšími náležitostmi. Hosté si tu často chválí i příjemnou a milou obsluhu. Tak proč to nezkusit?

meat_and_greet.png

Motoburger

V Holešovicích si na dobrý burger můžeš zajít do Motoburgeru. Zapomeň jednou pro vždy na fast food, burger může být plnohodnotné a chuťově dokonalé jídlo. Tady se o tom jednoduše sama přesvědčíš. Bulky si tu sami pečou a maso pochází z českých stračen. Kromě burgerů si tady můžeš poručit polévku, něco malého na chuť, tortillu, kus masa, salát, dezert… A samozřejmě pití, toho mají taky pěkný výběr. Teď už záleží jenom na tobě.

motoburger.png

Café Palanda

Nenech se zmást názvem, nejde o hipsterskou kavárnu, kde by se dalo akorát ucucávat cappuccino. Burger si tu dáš buď samotný nebo v meníčku s hranolky, dipem a salátem. Nepochybuj o tom, že i tady používají poctivé suroviny. Obecně se tu největší popularitě těší Royal Bacon Burger. Špatnou zprávu máme pro vegetariány – ti budou muset zřejmě zamířit jinam, aspoň ohlasy na sociálních sítích to napovídají.

palanda.jpg

Bejzment

Vynikající burgery a dobré pivo. To je záruka příjemně stráveného času a skvělého občerstvení. Jde tu ale i zážitek jiný než ten gastronomický. Vládne tu totiž atmosféra pravého amerického road house. Na druhou stranu to ale neznamená, že by šlo jen podnik pro neochvějné chlapáky. Dobře se tu najíš ty i tvůj kocourek nebo kamarád, který právě nabírá svaly.

bejzment.jpg

The Tavern

V The Tavern si pochutnáš na burger, to především. Nabízejí tu ale i spoustu jiných specialit a baštu můžeš zakončit některým z luxusních domácích dezertů. Na kvalitu a chuť, kterou ti tu nabídnou, nejsou zdejší ceny ani příliš vysoké, zkrátka to stojí za zkoušku. Třeba i kvůli pití – svou nabídku tu mají některé minipivovary, takže tu můžeš ochutnat i něco jiného než pivo, které je k dostání všude.

1-tavern-wide.jpg

Související články