TOP 15: Nejlepší restaurace v Praze. Tady ti zachutná!

www.bigstockphoto.com
|
28. 09. 2022
|
Hledáš restauraci pro rodinnou sešlost, setkání s přáteli, oslavu nebo romantickou schůzku se svým protějškem a ráda bys svou společnost překvapila něčím novým a neokoukaným? Máme pro tebe 15 pražských restaurací, s nimiž se ti to povede!

Asi každý z nás má svůj oblíbený podnik, kam si rád zajde na polední menu, na večeři nebo jen tak na dvě deci. Čas od času ale rozhodně neuškodí prozkoumat nová místa, protože je jich požehnaně a byla by škoda je přehlížet. O těchto restauracích v Praze bys rozhodně měla vědět!

Červený Jelen

Je to skoro neuvěřitelné, ale tahle restaurace pojme až 700 lidí! Je to totiž největší restaurace v naší metropoli a velikostí její sláva rozhodně nekončí. Hned v začátku vás uchvátí interiér, ať už si vyberete Banku, Trezor, nebo Klubovnu. Pro soukromé akce jsou tu pak Salonky Červeného Jelena, které jsou jako stvořené pro vánoční večírky nebo slavnostní obědy. 

A na co si sem zajít? Rozhodně na pořádný steak, který ti tu udělají, jak se sluší a patří. Pro opatrnější je tu degustační prkénko, zkrátka nepřijdou pivaři ani milovníci slaďoučkých dezertů. Výběr je tu pořádně pestrý a kvalita i provedení jídel nadpozemská!

299526154_1443755146125878_2197179722666504068_n.jpg

Červený Jelen je vyhlášený svými steaky.
V téhle restauraci si rozhodně dej steak!

Ristorante Pagana

Pokud chceš zaujmout středomořskou kuchyní a mořskými plody, naplánuj schůzku s blízkými v Ristorante Pagana, kde se na tyhle věci specializují. Nachází se na docela nenápadném místě, ale o to víc vás překvapí příjemná atmosféra a pohodlné posezení. A pochopitelně vynikající jídlo!

Zajít sem můžeš na pozdní snídani, oběd nebo večeři, pozor jen na otevírací dobu – denně je zavřeno mezi 15.00 a 18.00 hod. Restaurace se hodí jak pro všední záležitosti, tak pro naprosto speciální příležitosti. Zázemí tu mají i rodiny s dětmi, takže jestli s vámi vyrazí malý capart, bude taky spokojený.

ristorante_pagana.jpg

V Ristorante Pagana se specializují na mořské plody.
Doménou této restaurace je středomořská kuchyně. Tu tady vážně umí!

Etnosvět

Zajímavou volbou je Etnosvět, hlavně tedy pro vegetariány a vegany. Speciality mezinárodní kuchyně, evropské dobroty a asijské lahůdky si pěkně pohrají s každou chuťovou buňkou, která si tady objedná. Kromě úžasných kombinací surovin, které by tě možná doma ani nenapadly, se zde podává skvělá domácí limonáda nebo vynikající dezerty.

Součástí restaurace je i pěkné veganské bistro, jídlo si také můžete odnést s sebou – ne náhodou sem hojně lidé chodí i na (nebo pro) polední menu.

Nouze tu není ani o dobré pití, a to i pro abstinenty – pochutnat si tu můžete třeba na nealkoholickém vínu. Pozor, mezi 17.00 a 18.00 tady mají pauzu.

6df15cc58dc9cb393a291943aed5a19e-cover.jpeg

Strohý interiér? Kdepak, vkusně zařízený!
Chceš vyzkoušet něco netradičního? Zamiř do Etnosvěta!

Pastař

Je libo posezení v decentní a oku lahodící atmosféře, v podniku, kde si budete připadat luxusně, a přitom neutratíte jmění? Pak může být jasnou volbou Pastař, podnik, jenž se specializuje na mezinárodní, evropskou a speciálně středomořskou a italskou kuchyni.

O blaho tebe a tvých společníků se postará pozorná obsluha, která ti i ráda doporučí, co by sis tak mohla dát. Lidé zde rádi slaví narozeniny nebo jiné sváteční události, ale je radost je tady i jen tak posedět s partnerem nebo kamarádkou.

Součástí restaurace je obchod, z nějž si můžeš nejednu dobrotu odnést, například sladké pečivo nebo po domácku vyráběné těstoviny.

pastar.jpg

Součástí restaurace je obchod, v němž si můžeš koupit třeba poctivé těstoviny.
Za italskou kuchyní do tohohle podniku. Neuděláš chybu.

BadJeff’s Barbecue

Pokud se chystáš dát si schůzku s lidmi, kteří nepohrdnou americkými specialitami, zvláštně pak pěkně poctivými burgery, zamiřte do BadJeff’s Barbecue. Tam totiž vědí, jak na hosty – atmosféra podniku je střízlivá a příjemná, obsluha milá a jídlo famózní, ať už si poručíš burgera, cibulové kroužky, hranolky s jakoukoli omáčkou, salát nebo dezert.

Zajít sem můžete na oběd i na večeři, jídlo si také hosti často odnášejí s sebou. Jsou tady vybaveni i na děti a za krásných a teplých dnů můžete posedět i venku.

badjeffs.png

Americká kuchyně neznamená jen fast food.
Poctivý burger nebo barbecue speciality tě v tomhle podniku určitě uspokojí.

San Carlo Dittrichova

V našem výběru rozhodně nesmí chybět podnik, v němž si pochutnáš na luxusní pizze. Naším tipem je San Carlo Dittrichova, kde kromě pizzy dělají také jiné italské speciality a hodně vkládají do středomořské kuchyně.

Chceš-li zažít pravou Itálii, nemusíš se doma hádat s kocourkem. Prostě si zajděte na dobré jídlo - sem. Pizza je tady skvělá, ale bez obav si vyber i z těstovin, salátů či polévek – vedle nešlápneš! Hosté si pochvalují také víno, které tu obsluha nabízí.

Restaurace má i venkovní posezení, takže tady lze klidně strávit příjemný letní večer, jsou tu také připraveni na děti. Podnik skvělý pro jakoukoli příležitost!

sancarlo.jpg

Ochutnej tady pizzu a jiné italské speciality!
Za pizzou zase zamiř do San Carla. Je tady vynikající!

K the Two Brothers

Za indickou kuchyní se se svými společníky vydej do nejspíš nejoblíbenější indické restaurace K the Two Brothers. Indické a asijské speciality tady mají v malíku, jídlem zde nepohrdnou ani vegetariáni, ve hře jsou i bezlepkové pokrmy. Když si nebudete vědět rady, co ochutnat, obsluha vám napoví a pomůže s výběrem. Tady si svou společnou chvíli rozhodně užijete.

Zajít si sem můžeš na večeři, oběd i pozdní snídani. Kromě jídla budeš mít na výběr ze široké nabídky nápojů – alkoholických i nealkoholických. Kdo ví, třeba tě indická kuchyně přiměje k návštěvě Indie…

k_the_two_brothers.jpg

Indická kuchyně je velmi specifická.
Nejlepší indická restaurace v Praze? K the Two Brothers!

Portfolio Restaurant

A teď zamíříme za opravdovým luxusem. Pro naprosto speciální chvíle je jako stvořená Portfolio Restaurant. Ne že by jinde jídlo nevypadalo dobře, ale tady se servíruje ve skutečně nádherné formě. Možná budeš na vážkách, jestli není škoda to sníst.

K dobrému jídlu tady patří vytříbený design a úslužný personál ochotný s čímkoli poradit, pomoci a ještě vám zpříjemnit celý pobyt v podniku. Ochutnat tu můžeš cokoli z evropské, středomořské i mezinárodní kuchyně, k dispozici jsou i bezlepková jídla.

portfolio.jpg

Tahle restaurace je ztělesněný vkus.
V Portfolio Restaurant se to hemží specialitami evropskými a mezinárodními.

Restaurace Alcron

Tenhle podnik také nemůžeme vynechat. Tady se najíst a napít, to není jen o zasycení, ale o celkové atmosféře podniku s historií sahající až do 30. let. Precizní provedení každého detailu jídla i obsluhy je samozřejmostí.

Ochutnat tu můžeš speciality evropské a středoevropské kuchyně, trochu té Francie, o hladu nezůstanou ani osoby nesnášející lepek a vegetariáni. V této restauraci je skvělé pobýt ve dvou i ve větší společnosti, při všední, ale především při naprosto speciální příležitosti. Je však nutné se připravit na vyšší ceny. Ten výdaj za to ale rozhodně stojí!

alcron.png

Nóbl restaurace, ve které si připlatíte, ale dostanete to nejlepší - Alcron.
Alcron je klasika, která spatřila světlo světa už ve 30. letech 20. století.

Vegan´s Restaurant Prague

Protože je veganství na vzestupu, považujeme za nezbytné zmínit Vegan´s Restaurant Prague jako zástupce svého druhu. Vegetariáni a vegani si zde pochutnají zcela bezpochyby, možná zdejší pokrmy přivedou k alternativnímu směru stravování i tímto dosud nepolíbené.

Šikovní kuchaři vám vytvoří specialitu české nebo evropské kuchyně, naservíruje vám je usměvavý personál, pochutnáte si a nezbyde vám než podnik doporučovat dál. O nic nepřijdou ani osoby nesnášející lepek.

Za pěkných dní můžete posedět venku, jsou tu připraveni na děti a vůbec se tohle místo hodí pro jakýkoli druh setkání. Součástí restaurace je i Green Bistro, odkud si můžete odnést nejednu dobrotu.

vegansprague.png

Vegani se také mohou v restauraci dobře najíst.
Vegani už dávno nemusí restaurace složitě hledat. Tohle je dokonalý zástupce svého druhu v Praze.

Madame Lyn

Kde si připomenout rozmanitou vůni Asie a fantastickou chuť Vietnamu? Přece v naprosto úžasné restauraci ​Madame Lyn v Praze na Vinohradech​, kde se tvé chuťové smysly naplní exotikou lahodné asijské kuchyně!

Skvělá lokalita zve k příjemnému venkovnímu posezení, a to zejména v horkých letních dnech. Na své si tu přijdou nejen vegetariáni, ale taky milovníci tradičních a nefalšovaných nudlových vývarů Pho s pořádnou porcí hovězího masa!

Tato restaurace je vhodná pro každou příležitost. Zavítat sem můžeš jak na luxusní oběd, tak i romantickou večeři se sklenkou kvalitního vína pozdních sběrů. Bohaté Á la Carte menu nabízí i pochoutky z grilu včetně vybraných pikantních specialit.

Rezervujte si tu místo i se svým vyvoleným a vychutnejte si lahodnou asijskou recepturu servírovanou přímo pod nos!

madame_lyn_-_vietnamese_restaurant.jpg


madamelynrestaurant.cz

Jaffa Restaurant

Přitahují tě orientální vůně? A co ta, která vane od pobřeží ​Středozemního moře​ do jednoho ​z nejstarších měst Palestiny - Jaffa​? Výhodou je, že nemusíš cestovat tak daleko, jelikož stejnojmennou ​restauraci Jaffa​ najdeš v samotném srdci Prahy, a to v obchodní pasáži ​Černá Růže​.

Skvělé jídlo a do detailu propracované menu plné ​arabské kuchyně ​jistojistě potěší každého, kdo má rád vegetariánské a veganské pokrmy, bezlepková jídla a především pokrmy připravované podle světoznámé islámské tradice halal.

Jak prožít ještě větší kulturní zážitek? Objednej si během jídla vodní dýmku a vychutnej si správný gurmánský požitek jako opravdový Arab!

jaffa_restaurant.jpg


jaffa-restaurant.cz

Namaste India Rybná

Co takhle se pořádně a zdravě nadlábnout přímo na Staromáku? Indické kořeněné delikatesy v příjemném prostředí jistě ocení všichni milovníci veganské i vegetariánské kuchyně.

Vybrat si tady můžeš z oblíbeného​ bufetového vege menu​ včetně široké nabídky chutných salátů, ovoce i dezertů. Je jen na tobě, jestli sem podnikneš cestu osobně nebo se rozhodneš pro online objednávku až ke dveřím svého domova nebo kanceláře.

Skvělá lokalita láká nejen k příjemnému posezení u oběda s tvým milovaným protějškem, přáteli nebo rodinou, ale taky poslouží jako ideální místo k uspořádání narozeninové oslavy i jiné sváteční události. Konají se tu taky akce „all you can eat“. A to chceš.

Láska prochází žaludkem po celém světě. Namaste India tě o tom převědčí.

namaste_india_restaurant.jpg


namasteindia.cz

Levitate Restaurant

Chceš okusit prvotřídní snoubení jídla a pití pro náročné a zažít chuťovou i vizuální dokonalost pokrmů? Přijď se podívat do restaurace​ Levitate​, která se ne jen tak náhodou označuje za ​hvězdu pražské kulinářské scény. Každý chod na talíři, propracovaný do detailu, v sobě mísí tajemství receptury severoevropské kuchyně​ sahající až do profesionální ​gastronomie v daleké Asii​.

Levitate ​je únik z rušného centra Prahy do ​moderní oázy klidu ve skandinávském duchu​, která nabádá každého prožít silný kulinářský požitek. Podnik, který se na první pohled jeví jako pro náročnou klientelu, ocení i běžný turista a potěší i člena tvojí rodiny nebo tvou drahou polovičku. Bezva místo pro speciální chvíle a události!

Do hloubky promyšlené menu a odvážné kombinace všech chutí představují kořeněné pokrmy z hovězího a vytříbené rybí speciality ochucené asijskými bylinkami. Jako třešnička na dortu nesmí chybět bohatá směs chutí exotických plodů a ovoce.

Nech se unést do světa gurmánské fantazie v Levitate!

levitate_restaurant.jpg


levitaterestaurant.cz

Restaurace Pepř a Sůl

Nechce se ti vařit, ale zároveň bys ocenila klasiku staré dobré české kuchyně? Nezoufej a vydej se ochutnat tradiční česká jídla plné chuti do restaurace Pepř a Sůl v Praze na Vysočanech.

Těšit se můžeš na do detailu sestavené lahodné menu plné populárních jídel, jako je třeba vynikající vývar s velikým játrovým knedlíčkem, vepřová panenka, telecí řízek s bramborovým salátem, pořádná porce králíka, vepřová jatýrka a mnoho dalších středoevropských pokrmů včetně famózních dezertů na závěr.  

Extra příjemný personál tě mile přivítá a doporučí degustační menu fantastických předkrmů.

Neseď doma o hladu a ochutnej tu nejlepší českou kuchyni venku!

pepr_a_sul_-_restaurace.jpg


peprasul.cz

Máš favorita?

Uspořádej příští oslavu svátku, narozenin, výročí nebo čehokoli jiného stylově v neokoukaném podniku, kde si na své přijde každý! Zjisti, co má kdo rád, promysli, co by lákalo tebe, a určitě si to všichni užijete.

Jaká je podle tebe nejlepší restaurace v Praze? Dej nám o tom vědět na Facebooku s hashtagem #jsmekocky!

Související články