TOP 5: Nejlepší cukrárny v Praze. Sem pojďte hřešit!

04. 08. 2016
|
Pokud nevyznáváš zdravý životní styl, sepiš si seznam a oběhni ty nejlepší pražské cukrárny. Pokud ho vyznáváš, udělej výjimku a oběhni je taky. Tahle pětka zahrnuje místa, kde by byl hřích si nezahřešit!

Daly jsme si v redakci tu práci, že jsme cukrárny v Praze samy obcházely, ptaly jsme se svých kamarádů a kamarádek a nakonec jsme ze zjištěných informací sestavily TOP 5 míst, na která bys měla zamířit, když se to zrovna hodí nebo když tě jen tak přepadne mlsná. 

Moje cukrářství

A začneme hodně těžkým kalibrem. Moje cukrářství nastavilo laťku pěkně vysoko – jak příjemně nadčasovým a neutrálním vzhledem, tak milou a vstřícnou obsluhou i samotnou nabídkou. Sem bychom se nebály jít ani na rande (za předpokladu, že bych neměly 20 kilo nadváhu nebo cukrovku).

Tohle cukrářství mezi dalšími jen tak nezapadne, protože tu zákusky vyrábějí sami, poctivě a tradičními cukrářskými postupy. Specializují se na české a rakouské recepty, v nabídce jsou i bezlepkové dortíky. Kromě zákusků jsme ochutnaly i zdejší gelato. Dvěma slovy – chuťový orgasmus!


Tady nikdy neuděláš chybu!

Cukrárna Amarilis

Podobnou cestu a filozofii vlastní výroby zvolili i v Amarilis. To, že jim záleží na každém jednotlivém zákusku, rozhodně není prázdná fráze. Klasické, avšak luxusně chutnající zákusky, jsou samozřejmostí. Běžně tady pečou i dorty a nebývají vždy standardní. Už jste viděli dort ve tvaru kachny, knedlíků a zelí?

U dortíků nezůstávají – kromě nich si tady může pochutnat na parádní zmrzlině, čajovém pečivu nebo na nesmrtelných chlebíčkách.

Kromě toho všeho, co tu dokážou, je tu i naprosto stylové posezení, v obou provozovnách.


V Amarilis nás kromě dobrot dostalo i stylové posezení.

A co takhle vyzkoušet TOP 10 pražských kaváren?

Cukrárna Saint-Tropez

Tenhle podnik jsme si nemohly nechat ujít a taky o něm nemůžu nenapsat. Vyhlášený je lahodnými makronkami, ale olízneš se i u čehokoli jiného. Zákusky tu vyrábějí přímo před tebou, takže je těžké odolat a nedat si od každého jeden. Cukrárna navazuje na tradici z první republiky a vsází na výrobky bez konzervantů a náhražek. Všechno je čerstvé.


V téhle cukrárně vyrábějí dobroty přímo před očima zákazníků!

Cukrárna Gaigher

Cukrárnu Gaigher nám do tohoto článku doporučil známý, takže s ní osobní zkušenost nemáme. Nicméně – na prvním místě je tu prý poctivost. Pravá šlehačka, žádné náhražky. V medovníku včelí med. Dokonce tady vyrábějí i celou řadu výrobků Natural – vše v této řadě je vyrobeno jen z přírodních surovin rostlinného původu.

Kromě zákusků (nebo pro větší labužníky celých dortů) si můžete dát třeba šáteček, biskupský chlebíček nebo třeba moravské koláče.

Cukrárna Hájek & Hájková

Náhražkám a polotovarům odzvonilo i v pěti pražských podnicích nesoucích jméno Cukrárna Hájek & Hájková. Tady se můžeš zakousnout do poctivých věnečků, rakviček, banánků nebo větrníků a pochutnat si na tom, na čem si pochutnávali tví rodiče.

Stejně lahodné jsou i zdejší zmrzliny a skvěle chutnají chlebíčky, které tu vyrábějí. Za hřích stojí i ovocné misky, které budete v jiných podnicích jen těžko hledat.

Netrefily jsme se do tvého výběru a máš jiného favorita? Řekni nám o tom na Facebooku nebo Instagramu!

Související články