7 hvězdných fobií, nad kterými zůstává rozum stát

www.bigstockphoto.com
|
12. 08. 2020
|
Bát se pavouků, létání, mít strach z lékařů, smrti, hadů nebo jehel, to je vcelku normální. Nějakým druhem fobie trpí každý druhý Čech. Nejrůznější strachy a obavy se kromě normálních smrtelníků ale nevyhýbají ani hvězdám.

David Beckham má fobii z nepořádku a miluje sudý počet

Kdo by to byl do něj řekl. Fotbalová ikona prý nesnese chaos a nepořádek. Třeba na hotelovém pokoji přerovnává minibar podle velikosti a barvy lahviček. Nesnáší neuspořádané věci a z drobků, chlupů nebo vlasů má panickou hrůzu. A aby toho nebylo málo, má zálibu v sudých počtech. Jeho manželka se dokonce nechala slyšet, že když doma mají tři plechovky dietní coly, raději jednu vyhodí. A to zavání obsedantně kompulsivní poruchou!

Madonna nesnese déšť a hromy

Ani popové královně, pro kterou je věk jenom číslo, se nejrůznější fobie nevyhýbají. Madonna má panickou hrůzu z dešťových kapek a hromů. Tahle duševní patálie se odborně nazývá brontofobie. Kromě toho, že se popová královna obává deště a hromů, má panickou hrůzu také ze slunce. Na pláži ji proto nepotkáte jinak, než s pokrývkou hlavy a pod slunečníkem. Za tuhle fobii ale může její posedlost mladistvým vzhledem.

Johnny Depp má strach z klaunů

A nutno podotknout, že rozhodně nebude jediný. Představitel neohroženého kapitána Jacka Sparrowa prohlásil, že něco neurčitého ho na tom namalovaném obličeji zkrátka děsí. A v kombinaci s falešným úsměvem jde podle Deppa o hrůzyplnou kombinaci. Ačkoli Johnny ztvárnil celou řadu postav (mimoto i vyšinutého Willy Wonku), zařekl se, že roli klauna nikdy nepřijme.

bigstock-woman-in-hypnosis-198046543.jpg

S fóbií se těžko radí.
Některé fóbie můžou být k popukání. Pokud nevíš, jak takový střet s oním objektem probíhá.

Nicole Kidman nesnáší motýly

Se sbírkou motýlů u Nicole Kidman pánové nepochodí. Nicole totiž nesnáší motýly a jednou se dokonce nechala slyšet: „Když jsem se vracela domů ze školy, občas se stalo, že na brance seděl velký motýl. Raději jsem přelezla plot, než abych tou brankou prošla." Se svou fobií se ale snažila bojovat. Nechala se totiž zavřít do muzea plného motýlů. Zpětně zkonstatovala, že šlo o její nejhorší zážitek v životě.

Jennifer Aniston se bojí létání

Jistě se shodneme na tom, že letecká přeprava je pro celebrity nezbytnou (prakticky každodenní) záležitostí. Pro Jennifer Aniston je to ale hotová noční můra. Už od malička se létání bojí.  Jednomu nejmenovanému plátku se dokonce svěřila se svým hrůzostrašným zážitkem: „Jednou jsem měla skutečně hodně špatný let, kdy jsme vletěli do bouřky. Bylo to mezi Torontem a New Yorkem. A místo toho, aby let trval hodinu, letěli jsme hodiny dvě. Vždycky, když jsem viděla zemi, říkala jsem si: Jen přistát! Být už dole! Klidně i na dálnici!“

Keanu Reeves se děsí tmy

Když má ze tmy strach malé dítě, je to vcelku normální. Aby z ní měl ale strach chlap jako hora a neohrožený Neo? To už je na pováženou. Keanu se díky fobii dopracoval do stavu, kdy neusne bez rozsvícené lampičky. Po domě má také pro jistotu hromady svíček a baterek. Co kdyby náhodou vpyli proud?

Megan Fox nesnese papír. Hlavně ten toaletní

Zdá se to uhozené? No to bezpochyby je. Megan Fox ale jednoduše trpí fobií z papírů. V restauraci tak zásadně nepoužívá jednorázové ubrousky a na toaletě toaletní papír. Čím se utírá? To je nám záhadou. Budeme ale doufat, že po kapsách nosí alespoň vlhčené ubrousky.

Trápí tě také nějaká z fobií? Dej nám vědět do diskuze, třeba kápneš na spřízněnou duši!

Související články