Marek Lambora: Talentovaný fešák, který má za sebou i strkanici s někdejší první dámou

David V. / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:CC-BY-SA-3.0
|
10. 06. 2023
|
Nesmírně charismatický, zapamatovatelný, s pronikavým pohledem a mimořádně talentovaný. Nejen to je herec Marek Lambora, který v současnosti patří k těm nejvytíženějším.

Pokud ses i ty nad Markem Lamborou nejvíc rozněžňovala u seriálu Slunečná, kde si střihnul svou startovací hvězdnou roli Janka Linharta, dneska z něj půjdeš rovnou do kolen. Ohromně přitažlivým způsobem dospěl, rysy se mu podstatně zostřily, pohled výrazně zhrubnul, ale ta úžasná laskavost v něm zůstala. A byť mu ještě není ani 30 let, za svou kariéru toho stihnul víc než dost. Jen posuď sama…

Kdy a kde se narodil

Tenhle Blíženec se na svět poprvé rozkřiknul 23. května 1995 v Ústí nad Labem. Letos je mu 28 let.

Rodiče a sourozenci

I když na veřejnosti o své rodině Marek Lambora téměř nemluví, ví se, že do herecké rodiny se nenarodil. Jeho maminka mu na samotném začátku studií hereckou dráhu dokonce dost rozmlouvala. On ji díkybohu neposlechl.

Markova bratra budou ho znát zejména instagramoví nadšenci, kteří herce sledují. I v jeho případě je to pochopitelně hezký pohled.

Vzdělání

Studoval osmileté gymnázium v Ústí nad Labem, ale v polovině zběhnul. V 15 letech zkusil přijímačky na pražskou konzervatoř a vyšlo to. Studium hudebně dramatického oboru úspěšně dokončil.

Filmy a seriály

Kdybychom si měly vyjmenovat všechno, v čem se tenhle nadaný hezoun objevil, nemusí nás trápit plavková sezóna. Byly bychom tu totiž přikované do Vánoc. Pojďme si tak připomenout jeho nejúspěšnější kousky.

Když zaplujeme do seriálů, rozhodně nesmí chybět už zmíněná Slunečná (2020), kde zazářil po boku Evy Burešové. Na seriálovém seznamu ale taky najdeme třeba reprízované Černé vdovy (2019), Ohnivý kuře (2018), Specialisty (2023) nebo Poslední oběť (2023), kde si střihnul extra sexy kněze.

A i když s režisérem Troškou točil, s filmy zrovna netroškaří. Na svém kontě má parádní snímky, mezi které patří třeba Princezna zakletá v čase (2020), Zakleté pírko (2019) nebo Ubal a zmiz (2021).

Divadlo

Když už trocha té kultury, tak určitě s Markem Lamborou. Hoď se proto do gala a vyraz do vinohradského divadla, ve kterém účinkuje a kde je taky ve stálém angažmá. A přesně na téhle domovské scéně se od roku 2016 do roku 2019 musel ve hře Její pastorkyňa celkem hlídat, aby při náročném emotivním dialogu nestrčil do své kolegyně Dagmar Havlové až příliš.

Jiná práce

Hudebně dramatický obor Marek Lambora zřejmě nestudoval jen tak pro srandu králíkům. Jeho hlas je absolutně podmanivý a umí s ním taky krásně pracovat. To roku 2019 předvedl v oblíbené soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Tehdy ještě jako neznámý skromňák přišel, viděl a na celé čáře vyhrál.

Jeho znělý hlas můžeme slýchat i prostřednictvím audioknih nebo dabingu. Čerstvě má za sebou Malou mořskou vílu a z dob dřívějších třeba majstrštyky jako seriály Pán prstenů: Prsteny moci nebo Korunu.

Partner/ka a děti

Charismatický herec si své soukromí střeží jako oko v hlavě. Naposledy se po jeho boku objevovala Andrea Bezděková, ale společné štěstí nakonec neklaplo. Markova nynější vyvolená, pokud nějaká je, zůstává tajemstvím.

Koníčky

Miluje Prahu, ve které žije. Vyhledává společnost, čas rád tráví s přáteli a ke sportu ho taky nikdo nemusí zrovna dvakrát přemlouvat. Dlouhé roky byl nadšeným karatistou a cizí mu není ani breakdance.

Další zajímavosti

Marek Lambora nepatří k vymetačům večírků, kteří by se neuměli chovat, a i tu nejdrobnější výtržnost bys u něj hledala marně. Jediné, co na něm snad kapku negativně ulpívá, je jeho neochvějná neochota bavit se s médii. Tím je Marek Lambora proslulý a novináři jsou z něj v tomhle ohledu na větvi. Díky jeho postoji na něm nenechávají nit suchou a označují ho za arogantního. Tím ale může být pravděpodobně jen dost těžko, když se například věnuje dobročinnosti a je hrdým ambasadorem Spolku ichtyóza.

Marek Lambora nahý

Polonahý se tenhle fešný krasoň objevil v Černých vdovách i ve Slunečné. Jestli se ale Marek Lambora někde svlékl úplně, tak my jsme u toho bohužel fakt nebyly. Což je tedy věčná škoda…

Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3, zdroj 4, zdroj 5

Autorka článku: Bára Klímová

Související články