Zázračná sladká voda
První zmínky o „zázračné“ vodě pocházejí z roku 1882. Právě tehdy se v novinách objevil příběh jistého Henryho Eddingtona, bývalého člena Východoindické obchodní společnosti a později vojáka, který čekal na svou takřka jistou smrt v jednom z lazaretů, kde shodou okolností působil také indický ranhojič. Ten pacientům podával nasládlou vodu. Nápoj Henryho a další údajně uzdravil.
13 unikátních bakterií
Jak asi sama tušíš, výše uvedený zázračný nápoj byl obyčejnou převařenou vodou s medem. Medu byly už odpradávna přisuzovány léčivé, možná až magické účinky.
Obsahuje 13 unikátních zdraví prospěšných bakterií mléčného kvašení, které se do něj dostávají z medového váčku včel. Tyto bakterie údajně dokážou porazit takové patogenní bakterie, jakými je zlatý stafylokok nebo Pseudomonas aeruginosa způsobující záněty močových cest.
bigstock-honey-dripping-from-honey-dipp-253513033.jpg
Na deprese i kila navíc
Kromě toho med účinně desinfikuje a hojí rány i popáleniny. Podle posledních výzkumů zároveň reguluje hladinu krevního cukru a inzulínu a přispívá k odbourání únavy.
Poradí si prý taky s únavou a nejrůznějšími kožními onemocněními. Upravuje trávení a ničí střevní patogeny i parazity. Pomáhá proti kašli, podráždění hrdla a chřipce či nachlazení. Navíc posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť, přispívá k dobré náladě a prý dokonce pomáhá s hubnutím.
Jak si medový nápoj připravit?
Je to vlastně úplně jednoduché. Voda by měla být v ideálním případě převařená, nebo alespoň odstátá. Ajurvédské zdroje doporučují vodu z horských pramenů. Ta by měla odstát na sluníčku a ohřát se na příjemnou teplotu.
Do 100 ml čisté vody by měla přijít jedna lžička medu. Pokud je to aspoň trochu možné, nepoužívej k jeho nabírání kovovou lžičku. Med důkladně rozmíchej a užívej každé ráno na lačný žaludek.
Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2
Autor článku: redakce