Med je požehnání pro vlasy i obličej. Zkus naše tipy

www.bigstockphoto.com
|
01. 05. 2020
|
Med v čaji je super, hlavně v kombinaci s citrónem a hlavně když na tebe něco leze. Taky se z něj dá udělat naprosto famózní marináda na maso nebo si ho můžeš jen tak namazat na kousek pečiva. Nebo si ho dej na vlasy a obličej!

Med je v mnoha ohledech kouzelný. Při nespavosti si ho dáš lžičku nebo dvě, tělo se zklidní, přestane produkovat tolik adrenalinu a za chvíli spíš. Taky pomáhá při hubnutí. Když máš chuť na sladké, dej si lžičku medu – chuť tím zaplašíš, ale přitom nezboucháš tabulku čokolády. Med je zdravější. Med v bylinkovém čaji je taky vynikající lék na kocovinu, tak si na něj vzpomeň po dalším bujarém večírku, z něhož si toho nebudeš půlku pamatovat, ale hlava tě bude bolet za dva.

Ale hlavně – z medu se dá vyrobit celá plejáda masek na obličej, rty i vlasy. Takže?

Elixír mládí pro tvoje vlasy

Roztřepené konečky a celkově vlasy nic moc? Pomůže ti obyčejná maska, samozřejmě s medem v hlavní roli. Smíchej lžíci medu se šťávou z jednoho citrónu a se ¼ litrem teplé vody. Tuhle směs nanes na mokré vlasy a už nepoužívej šampón ani kondicionér. Nech ji 15 minut působit a potom vlasy opláchni. Při takové pravidelné péči budou tvoje vlasy za pár týdnů naprosto božské.

Maska pro barvené vlasy

Nechce se ti utrácet za barvení vlasů v kadeřnictví, tak si je barvíš sama doma a používáš k tomu cokoli, co ti v drogerii prodají? Pak je trochu podpoř v jejich přirozené kráse, smíchej dvě lžíce medu a tři lžíce oleje a do směsi namoč hřeben. Pak jím pořádně pročeš vlhké vlasy, ty si pak zabal do igelitového sáčku, maska bude lépe působit. Nech ji 30 minut působit a potom vlasy důkladně opláchni.

bigstock-olive-oil-over-spoon-27485588.jpg

Olivový olej je další věc, která ti pomůže ke kráse.
Kombinace medu a olivového oleje je skvělá hlavně na barvené vlasy.

Maska pro zralou nebo jen unavenou pleť

Tenhle „recept“ můžeš prozradit i svojí mamce, protože jí zaručeně udělá dobře. A masku si můžete dopřát společně, protože tobě pomůže na unavenou pleť bez života. Smíchej lžíci medu, lžičku citrónové šťávy, lžičku bílého jogurtu a jedno rozmačkané zralé avokádo. Kašičku nech na vyčištěné pleti působit 15 minut a poté obličej pořádně opláchni. To bude svěžesti, když to párkrát zopakuješ!

Maska pro suchou pleť a prevence proti vzniku vrásek

Se suchou pletí udělá hotové zázraky pleťová maska vytvořená ze lžíce medu, žloutku a 150 ml bílého jogurtu. Směs, která ti z ingrediencí vznikne, nech na pleti působit 20 minut a potom obličej pořádně opláchni. Hydrataci, kterou mu tímhle poskytneš, ti nezapomene.

bigstock-142559870.jpg

Medová masáž je naprosto božská procedura.
Ne nadarmo se dělají medové masáže. Med je prostě lék na ledacos!

I samotný med stačí

Med ani nemusíš s ničím kombinovat. Samotný si ho vetři do vlasů a na kůži na hlavě, abys zabránila vzniku lupů. Nech tuhle kúru účinkovat pár minut a pak hlavu opláchni. Při pravidelném ošetřování medem se lupy vytratí, ani nebudeš vědět jak.

Jemný peeling na rty, který tě zbaví šupinek

Pokud si chceš doma vytvořit jemný peeling na rty a citlivou kůži na nich tak ošetřit, smíchej trochu medu s jemně namletou kávou nebo mletou skořicí. Směsí potom rty potři a jemně ji do nich vmasíruj. Proceduru pravidelně opakuj a uvidíš, že výsledky se brzy dostaví.

Související články