TOP 10: Čajovny v Praze, kde zapomeneš na všechny starosti

bigstockphoto.com
|
24. 06. 2020
|
Zajdeš ráda do čajovny, ale úplně nevíš, do které se v Praze vydat, aby to stálo za to? Trošku jsme si na tyhle podniky posvítily a máme pro tebe 10 tipů, kde by se ti opravdu mohlo líbit. Následuj nás!

Čajovna Shisha II

Jedna naprosto úžasná čajovna tě potěší na Žižkově. Zamířit do ní můžeš nejen za skvělým čajem a na vodní dýmku, ale taky tě tu pohostí třeba ledovou kávou a dostaneš tu i něco na zub – od oříšků přes toast po dortík. Napít se tu můžeš i klasických limonád, a když budeš chtít, klidně tě tu nechají rozlousknout sušenku štěstí.

Zmínit musíme stylový interiér, kde nebudeš mít problém se uvolnit a pobavit se s přáteli.

cajovna_shisha_ii.jpg


Facebook

Dobrá čajovna

Dobrá čajovna stojí přímo na Václaváku, ovšem ve vnitrobloku, takže tu vládne dokonalý klídeček. Čaji vysoké kvality to tady jen začíná. Útulné prostředí si tu můžeš užít s přáteli, partnerem, ale klidně tu poseď i sama s dobrou knížkou. Vodní dýmka tu samozřejmě nechybí, a dokonce se tu i dobře najíš, když ti vyhládne.

dobra_cajovna.png


Facebook

Čajovna u Džoudyho

Tahle čajovna tě ohromí už svým uspořádáním – navrhovala ji totiž architektka Tereza Podlešáková, která rozhodně nepodceňuje staré čínské učení feng-shui. Krásné osvětlené prostředí, možnost posezení na židlích i na zemi, kvalitní čaje, milá obsluha a taky nabídka poledního menu dělá z téhle čajovny hodně příjemný prostor, kam se dá bezostyšně zašít!

A jak jsou na tom s čajovnami v Ostravě? I to víme!

u_dzoudyho.png


TripAdvisor

Malý Buddha

Orientální čajovna a restaurace Malý Buddha nabízí okouzlující prostory v Praze na Hradčanech. Božské čaje nejrůznějších druhů, alkoholické i nealko koktejly, vína a celá řada úžasně chutných jídel (i pro vegetariány) plus skvělé dezerty (jako třeba grilovaný banán), to je prostě něco, co chceš zažít, ať už v Praze žiješ, nebo jsi v ní jen na skok.

maly_buddha.jpg


TripAdvisor

Bílý jeřáb

Na lidech, kteří vedou tuhle čajovnu, je znát, že to dělají hodně rádi. A zároveň dělají všechno proto, aby tu byli návštěvníci spokojení. Odráží se to nejen na příjemně čistém prostředí, ale samozřejmě i na nabídce kvalitních čajů, vlastních dezertů, nealko nápojů a skvělých francouzských vín. A taky se tu dobře najíš, třeba i když jsi vegetarián nebo vegan.

bilyjerab003.jpg


web čajovny

A Maze in Tchaiovna

Nedaleko Pražského hradu najdeš tuhle super čajovnu, kde můžeš v klidu rozjímat, ale taky se tu často konají akce, jako třeba divadlo nebo různé hudební sessions. Kromě interiéru je tady taky příjemná zahrádka. Zatímco jedni tyhle prostory milují, jiní je v oblibě nemají a přirovnávají je ke squatu a bludišti. Nemusíš se ale bát – pochutnáš si tu nejen na čaji a obsluha (nejspíš) udělá, co ti na očích uvidí.

a_maze_in_tchaiovna.jpg


Instagram

Wood House Shisha Lounge

Okouzlující prostory zahrnující moderní i rustikální prvky navozují nezaměnitelnou atmosféru. Tahle fantastická čajovna sice není z největších, ale útulná je o to víc. Pochutnáš si tu na čaji, skvělé shishe a mají tu řešení i na hlad.

wood_house.png


Instagram

Čajovna Šamanka

Tahle čajovna si tě úplně a naprosto získá svým nádherným pestrobarevným prostorem, pohodlnými křesílky a příjemnou atmosférou, kterou už může dotáhnout k dokonalosti jen báječná obsluha, která se o tvoje blaho bude starat jako o svoje vlastní. Součástí prostoru je taky šamanské centrum a dětský klub.

cajovna_samanka.jpg


web čajovny

Květinová čajovna

Květinová čajovna je sice v centru Prahy, ale už když se k ní přiblížíš, dýchne na tebe duch přírody a čisté krásy. Posedět můžeš uvnitř i na zahrádce se zelení, ochutnat tu nějaký ten kvalitní čaj, doplnit zásoby dýmkového tabáku a ochutnat třeba i zdejší vyhlášený kuskus.

kvetinova_cajovna.jpg


web čajovny

Andělská čajovna

Krásné posezení s vybraným čajem, nebo dokonce čajovým koktejlem! To si nesmíš nechat ujít. K tomu ti tu samozřejmě rozpálí vodnici a občas se tu koná i nějaká ta zajímavá akce, jako třeba promítání filmu nebo přednáška na nejrůznější témata. Na každém rohu vás tu mimo jiné zaujmou detaily, na kterých museli truhláři strávit hodiny práce, a za velmi dobrý nápad považujeme i rozdělení jednoho velkého prostoru na několik menších pomocí barev stěn.

andelska_cajovna.png


web čajovny

Nenašla jsi ve výčtu svou oblíbenou čajovnu? Dej nám i ostatním vědět, která to je, v diskuzi pod článkem!

Související články