5 důvodů, proč si pravidelně dopřát Matcha Tea

bigstockphoto.com
|
03. 12. 2020
|
Už jsi o něm nejspíš slyšela, ale možná jsi ho ještě neochutnala. A to je chyba! Matcha Tea je neobyčejně prospěšný zelený čaj nabušený chlorofylem a antioxidanty. Jeho pravidelná konzumace má spoustu výhod.

Co to vůbec Matcha Tea neboli zelený čaj Matcha? Jde o čaj vyráběný z lístků čajovníku, který je ovšem měsíc před sklizní zastíněn. Tím se zvyšuje jeho produkce chlorofylu. Proto je pak Matcha Tea nadpozemsky zelený (spíš smaragdový) a vyznačuje se nasládlou chutí.

#1 Tenhle čaj tě nakopne!

Jestli často piješ kávu, abys přežila další hodiny se svou únavou, vyzkoušej místo ní občas Matcha Tea. Rozdíl je v tom, že kofein v čaji (tein) nepřichází s takovou silou, ale zato ti energie déle vydrží. Obsažené antioxidanty nejenže zvýší schopnost soustředění, ale taky pomáhá s pamětí.

#2 …a hodí tě do pohody

Nervy, stres? Zkoušky nebo třeba série pracovních pohovorů? Matcha Tea ti pomůže. Obsahuje totiž aminokyseliny L-theanine, jež dokážou v mozku navodit stav klidu a relaxace. Skvělé na tom je, že při tom nedochází k únavě.

#3 Antioxidanty v boji proti volným radikálům

O volných radikálech už jsi taky určitě něco slyšela, ale možná ses o ně víc nezajímala. Volné radikály jednak způsobují oxidativní stres a předčasné stárnutí buněk a jednak může napomoct vzniku rakoviny. Podle průzkumů obsahuje Matcha Tea až 10x větší množství antioxidantů než klasický zelený čaj (a to ten kvalitní!).

matcha-latte-2356763_1280.jpg

Matcha Latté je vynikající!
bigstockphoto.com
Matcha Tea si můžeš vychutnat třeba s mlékem nebo medem.

#4 Posiluje imunitní systém

Imunitní systém je snad základ našeho fyzického bytí. Jakmile je slabý, spřátelíš se s každým bacilem, který kolem tebe proletí. Jedním ze způsobů, jak na jeho kondici zapracovat, je pít Matcha Tea. Obsahuje totiž vitamíny A a C, draslík, železo a vápník.

#5 Pomáhá při hubnutí

Pravidelné pití Matcha Tea je prospěšné i během procesu hubnutí. Vybudí totiž tělo ke spalování většího množství tuků, i když jsi zrovna v klidu. Dokáže zrychlit metabolismus až 4x, a to bez vedlejších účinků, jako je nepříjemné bušení srdce nebo vysoký krevní tlak.

Máš ráda Matcha Tea? A dáváš si do něj nějaké přídavky? Dej nám vědět v diskuzi pod článkem!

Související články