TOP 5: Nejlepší veganské restaurace v Ostravě

Bigstockphoto
|
07. 08. 2021
|
Veganství je trend, který nabírá na popularitě. Pomalu, ale jistě si totiž uvědomujeme, jaký dopad má konzumace masa a živočišných produktů na naši planetu.

Naštěstí vznikají vegan restaurace, jejichž pestrá nabídka si v ničem nezadá s klasickými bistry nebo restauracemi pro masožravce. Nechodí do nich ale jen čistokrevní vegani, často tady potkáš i milovníky masa, kteří prahnou po neznámých chutích nebo jsou jednoduše zvědaví a chtějí vyzkoušet něco nového.

Veganské restaurace najdeš prakticky v každém větším městě. A ani Ostrava není výjimkou. Kam zamířit? Máme pro tebe 5 super tipů!

Black Kale food & restaurant

Black Kale najdeš v centru Ostravy hned vedle Divadla Antonína Dvořáka. Restaurace se rozkládá jak ve vnitřních, tak ve venkovních prostorách, kde spolu s čajovnou a další restaurací tvoří nádhernou oázu klidu uprostřed rušného velkoměsta.

Black Kale se pyšní svými bezmasými fresh jídly, které vyrábí výhradně z rostlinných ingrediencí. V jejich denním menu najdeš vždy jedno vegan jídlo, jedno vegetariánské jídlo, jedno speciální jídlo (dražší o 20 korun než normální) a čerstvé smoothie.

Nechybí ani teplá polévka a výborné domácí saláty. V restauraci si všechno připravují sami (včetně raw čokolády, omáček, ovocných šťáv i bezlepkových směsí) a potřebné suroviny (například vajíčka) sem dováží rovnou z domácí farmy. Black Kale se může pochlubit taky vlastní cukrárnou s domácími raw produkty a čerstvě lisovanými šťávami.

  • každý den čerstvé suroviny a nové fresh menu
  • suroviny z vlastní eko farmy
  • www.blackkale.cz

Kocouří způsoby

Na adrese bývalé pivnice u Skákavého poníka najdeš nové, ryze veganské bistro, které se nezabývá pouze přípravou jídel, ale zajímá se především o způsob získávání a distribuci potravin s minimální ekologickou stopou.

Tohle vegan bistro každý den vyvěšuje aktuální menu, které si můžeš vychutnat přímo v restauraci se zahrádkou nebo si ho nechat za pár kaček dovézt až ke dveřím. Kromě obědového menu si tady pochutnáš taky na hotovkách, pivu, domácích limonádách i vyhlášeném vínu.

bigstock-variety-of-healthy-vegan-snack-373654984.jpg

Vegetariáni a vegani už se nemusejí bát zajít do restaurace.
Bigstockphoto
Ostravské veganské restaurace nabízejí nejen skvělé jídlo, ale i příjemnou atmosféru!

Veganská restaurace U Milé Gópí

Uprostřed centra Ostravy najdeš útulnou a příjemnou veganskou restauraci U Milé Gópí. Tato restaurace nabízí každý den jedno veganské menu, které se skládá z polévky, hlavního chodu, salátu a něčeho sladkého. Porce jsou tady opravdu obrovské a bezpečně se z nich nají i dospělý kocour (a teď vážně nemyslíme toho mňoukajícího).

Za jedno velké menu pak zaplatíš něco málo přes stovku. A protože jsou porce opravdu obrovské, můžeš si vybrat i menší a levnější variantu, která skvěle zasytí a k tomu ještě výtečně chutná. Zajímavostí tohohle podniku jsou i lekce jógy, na které se jednoduše přihlásíš emailem.

  • cenově výhodné a velké polední menu
  • v odpoledních hodinách lekce jógy
  • www.gopi.unas.cz

PLATO Café

Na dopolední i odpolední rychlé jídlo či kávu se můžeš zastavit do restaurace, která se nachází v galerii PLATO. PLATO Café vzniklo v hlavě polské umělkyně Dominiky Olszowy, která se snaží podpořit myšlenku důvěry v obnovitelnou sílu přírody. I proto tohle bistro najdeš v bezprostřední blízkosti krásné zahrady, kde na tebe čeká zasloužený relax.

Bistro nabízí rozmanitý výběr veganských i vegetariánských jídel, včetně široké nabídky bezlepkových a bezlaktózových pokrmů. Kromě toho podává taky kávu z lokální pražírny Čerstvý boby a kvalitní víno z vinařství Vaďura. Pro velkou oblíbenost doporučujeme před návštěvou rezervaci. Tu snadno vytvoříš online nebo po telefonu. Otevřeno je každý den kromě pondělí.

Forky’s

Posledním tipem na veganskou restauraci je zatím ještě neotevřená Forky’s, kterou v budoucnu najdeš na ostravském Výstavišti. I Forky’s je restaurace, která svá jídla připravuje z rostlinných surovin. Nabízí jídla jak z klasické české, tak i světové kuchyně.

Najdeš tady taky zdravé street food i zajímavé superbowls. A když si budeš chtít odnést jídlo s sebou, zabalí ti ho do bio-plastového ekologicky odbouratelného obalu, který se vyrábí z rostlinné biomasy a je snadno rozložitelný.

  • restaurace bude nově otevírat v Ostravě
  • tradiční i světová kuchyně, street food a superbowls
  • www.forkys.eu

Máš pro nás nějaké další super tipy na veganskou nebo vegetariánskou restauraci v Ostravě? Poděl se o ně s námi v diskuzi pod článkem!

Související články