Horoskop na říjen 2023: Býky něco pořádně zaskočí, Štíři zmizí na dovolenou

Shutterstock
|
27. 09. 2023
|
Podzim už je tu s námi v plné parádě. Dny se zkracují, míň světla útočí na naši mysl… O důvod víc, proč načerpat energii z našeho horoskopu na říjen 2023. Nebude totiž tak zle!

Beran (21. 3. – 21. 4.)

S příchodem novoluní, které se uskuteční 14. října, budeš upevňovat vztahy se svými nejbližšími. Partner ti dá jasně najevo, jak moc pro něj znamenáš, a rodiče nebo sourozenci nezůstanou pozadu. Skvělou náladu, kterou ti to navodí, přeneseš i do práce, kde to všem náramně prospěje. Budeš za sluníčko!

Ke konci měsíce budeš nabitou energii potřebovat – čeká tě totiž nějaké zařizování, ale nemělo by jít o nic fatálního. Možná jen konečně nastane čas dořešit záležitost, která se už delší dobu vleče. Radost z toho mít nebudeš, ale zvládneš to na výbornou.

Na co si dát pozor: Skoro celý říjen budeš na pozitivní vlně, nezapomínej se ale u důležitých věcí soustředit – třeba u práce nebo při řízení auta. Ať si nezaděláš na malér.

Býk (22. 4. – 21. 5.)

Býci by si měli v říjnu posvítit na svoje vlastní zdraví. Jestli tě už delší dobu něco pobolívá nebo trápí, zajdi k lékaři a nenech se odbýt. Nejspíš nepůjde o nic vážného, s odbornou pomocí to ale zvládneš líp. S časným podzimem taky začni baštit vitamín C, ať tě neskolí první bacil, který poletí kolem.

Během října se ti stane něco, na co absolutně nebudeš připravená. Pravděpodobně to ale bude událost velice příjemná, tak se neboj a napjatě očekávej, co si na tebe hvězdy přichystaly.

Na co si dát pozor: Ke konci měsíce budeš mít pocit, že by ses měla vydat trošku jiným směrem, než kterým jdeš. Promysli to dobře, návrat by nebyl snadný.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci budou mít po dlouhé době jedinečnou příležitost navázat hned několik perspektivních vztahů – osobních i pracovních. Na okolí budeš působit přitažlivě a důvěryhodně, tak se neboj vydat se na rande nebo pracovní pohovor. Troška přípravy a bude to klapat!

Konec měsíce se naopak ponese na vlně otřesů ve vztazích, které už máš – nejspíš se to bude týkat rodičů nebo sourozenců, případně vzdálenějšího příbuzenstva. Nepouštěj se do zbytečných hádek, stejně by to bylo k ničemu. Odreaguj se u dobré knížky nebo sportu, který tě baví.

Na co si dát pozor: V polovině měsíce tě překvapí zlom. Zatímco do 14. října půjde s lidmi kolem všechno jako po másle, později už to vůbec nebude jednoduché. Nenech se tím psychicky odrovnat!

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Na Raky konečně čeká uzdravení a ukončení nějakého trápení, ať už fyzického, nebo psychického. Svítá na lepší časy a to ti vlije optimismus do žil. Co takhle začít plánovat, kam by ses chtěla příští rok podívat? Víš, že to tě zaručeně povzbudí!

Říjen pro tebe bude obecně hodně pozitivní měsíc. Může se ti splnit tvoje velké přání, ty ovšem víš, že to není jen tak a že ses o to značnou měrou zasloužila. Užij si úspěch na maximum a případnou závist ostatních si vůbec nepřipouštěj.

Na co si dát pozor: Do potíží by tě mohla dostat tvoje vlastní zbrklost. Klidně si zjisti, jak začít meditovat, abys zklidnila roztěkanou mysl. Ta by mohla příště stát za úrazem nebo třeba nehodou v autě.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi budou v říjnu buď cestovat, nebo řešit opravy na autě, případně na jiném dopravním prostředku. Nečekaný výdaj tě pořádně zaskočí, ale naštěstí nebudeš muset nikoho prosit o půjčku. Tvoje finanční rezerva je dostatečná a nejeden odborník by tě za ni pochválil!

Kolem novoluní se zatměním Slunce, které proběhne 14. října, se můžeš dočkat životního prozření. Něco, co jsi dlouho nebyla schopná pochopit nebo přijmout (třeba v mezilidských vztazích), konečně zapadne na svoje místo. Dost se ti tím uleví a budeš za to vděčná.

Na co si dát pozor: V říjnu rozhodně moc neutrácej, budeš potřebovat peníze na výdaje spojené s autem, motorkou nebo jiným dopravním prostředkem. To zvládneš!

Panna (23. 8. – 23. 9.)

Spousta zrozenců ve znamení Panny poslední dobou zápolí se svým zdravím. Konečně se ale všechno obrací k lepšímu, tak ještě zatni zuby a vydrž. Odpočívej, dopuj se vitamíny a minerály a věnuj se aktivitám, které ti dělají radost. I kdyby to mělo být čtení nebo sledování seriálů.

Na konci měsíce budeš pracovně v jednom kole. Ještě se ale šetři, abys zase brzy neodpadla. Nastupuj do procesu pozvolna a neboj se říct, že na něco nestačíš. Pro jednou to všichni pochopí.

Na co si dát pozor: Jakmile se ti po zdravotní stránce uleví, ne aby tě napadlo hned zase jet na plné obrátky. Vymstilo by se ti to jak na fyzické, tak potom i na psychické rovině.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Novoluní, které proběhne 14. 10., se uskuteční právě v tomhle znamení. To znamená jediné – Váhy se můžou pustit do nových projektů a pak se i radost z jejich budování. Pokud máš elánu na rozdávání, neboj se zásobit jím svoje okolí. Je to nakažlivé a to je dobře!

Ke konci měsíce můžeš dostat nečekanou zprávu, jen se zatím neví, o co konkrétně půjde. Řešit se budou i peníze a možné dary v rodině nebo dědictví. Dávej si pozor na to, za co utrácíš a v tomhle období se obzvlášť vyhni půjčkám na zbytečnosti.

Na co si dát pozor: Začít nakupovat vánoční dárky je bezva nápad, ale nepřepal to, abys týden před výplatou neměla prázdnou ledničku.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Dovolené se ti zachtělo? A proč ne? Sbal se a vydej se, kam tě to táhne. Vsadíme si, že jsi víc než týden volna letos ještě neměla, a když odpočívali tví kolegové, ty jsi pracovala i za tři. Zkontroluj platnost svých dokladů i dopravní prostředek (pokud neletíš letadlem, s tím asi moc nenaděláš), bal svědomitě, ať ti nechybí nic důležitého, rozluč se šéfem a tradá!

Pokud budeš během října o něčem pochybovat (hvězdy naznačují, že to asi nebude jen jedna záležitost), ke konci měsíce už budeš mít snad ve všem jasno. To je skvělá zpráva, tak se svými myšlenkami a nejistotami nezaobírej víc, než je nezbytně nutné.

Na co si dát pozor: Nástup podzimu na tebe má neblahý vliv? Dělej si malé radosti! Přečti si fajn knížku, kup si voňavý tělový olej nebo se konečně pusť do lekcí cizího jazyka, které sis v lednu objednala.

Střelec (23. 11. – 22. 12.)

Střelci budou mít během října šanci blýsknout se ve společnosti svých nejbližších. Rodina tě bude obdivovat, děti k tobě začnou vzhlížet a kamarádi? Ti se rádi pochlubí tím, že tě znají! Zůstávej ale nohama na zemi, aby sis později v euforii nenabila ústa. Nosánek nahoru by ti neslušel a taky by ti dlouho neprospíval.

Ke konci října se nejspíš budeš muset starat o své zdraví nebo věnovat trochu té péče svým blízkým. Hvězdy ukazují na starší členy rodiny, kteří budou potřebovat tvou pomoc. Ať už půjde jen o prosbu o nákup, nebo třeba zařízení něčeho většího, udělej to pro ně. Spoléhají na tebe.

Na co si dát pozor: Neunáhluj se ve svých rozhodnutích. Pokud ti někdo v říjnu padne do oka, nejspíš to bude jen syčák, který dokáže okouzlit, ale později se z něj vyklube typický energetický upír.

Kozoroh (23. 12. – 20. 1.)

Novoluní, které přijde 14. října, přinese spoustě Kozorohů povýšení nebo změnu pracovního místa. Ze začátku to možná bude těžké, nakonec se ale přesvědčíš o tom, že je to posun k lepšímu. Věř ve své schopnosti, není jich zrovna málo. Zvládneš to!

Dát si občas skleničku vína nebo pivo není nic špatného. Neměl by se z toho ale stát každodenní zvyk. Zvlášť pokud měl někdo z tvých předků sklony k alkoholismu, drž tyhle choutky na uzdě, ať si nezaděláš na těžko řešitelné problémy.

Na co si dát pozor: S pracovním postupem půjde ruku v ruce stres a s ním i oslabená imunita. Co takhle začít se otužovat?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři během října zatouží po dalším vzdělávání a posunu kupředu. Mnozí se přihlásí na kurz, jiní se zase ponoří do odborné literatury. Na zlepšování není nikdy pozdě, tak s chutí do toho. Se vzděláváním se pojí i cestování, které může spoustu Vodnářů potkat. Užij si ho, i kdyby šlo byť jen o jediný den.

Ve druhé polovině měsíce se budeš věnovat hlavně svojí vizáži. Zjistíš, že některé potíže se dají řešit třeba úpravou jídelníčku, a tak se zaměříš na jeho změnu. S tím přijde ruku v ruce i úbytek tukových zásob, což tě mile překvapí a povzbudí k dalším pokrokům!

Na co si dát pozor: Hrozí ti, že se nepohodneš s některou z žen v rodině. Může jít o babičku, maminku, sestru nebo o některou ženu ze strany tvého milého. Tentokrát hvězdy radí ustoupit. Však ona se pravda časem ukáže.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby budou v říjnu jako utržené ze řetězu, tedy aspoň co se týče milostných choutek. Některé z nich popadnou i myšlenky na nevěru. Pak je ale na místě opatrnost a stoprocentní diskrétnost, jinak by byl průšvih brzy na světě. Nezadané Ryby můžou najít skvělého milence nebo se jen s kamarádem domluvit na přátelství s výhodami.

Ve druhé polovině se, pravda, trochu zklidníš. Do cesty se ti totiž postaví úřady a zařizování všeho druhu. Zkontroluj si pro jistotu taky platnost svých dokladů. Není čas požádat o nové?

Na co si dát pozor: Když se rozvášníš, neznáš hranice. Vždycky by ses ale měla chránit, a to nejen proti početí, ale i proti pohlavním chorobám. Mysli na to dřív, než bude pozdě.

Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2

Autor článku: redakce

Související články