Eva Burešová: kromě hraní a zpívání si střihla i focení pro pánský časopis

Jindřich Nosek / Creative Commons / CC-BY-SA-4.0 / https://cs.wikipedia.org/wiki/CC_BY-SA
|
23. 06. 2023
|
Celým jménem Eva Salvatore Burešová je jedna z nejpopulárnějších českých umělkyň. Sklízí jeden úspěch za druhým a fanoušci ji zbožňují. Víme proč!

Tahle okouzlující žena se během několika posledních let dokázala vypracovat na jednu z nejvytíženějších osobností českého šoubyznysu. Její práce je velmi činorodá a k tomu ji obklopuje ještě milující partner a dva synové. Odmala si šla za svým snem a věnovala spoustu energie tomu, aby se jí vyplnil. O tom, že se to povedlo, se můžeš přesvědčit sama.

Kdy a kde se narodila

Eva se narodila 22. července (ve znamení Raka) 1993 v Hlučíně.

Rodiče a sourozenci

Maminka Georgína Marika Burešová a otec František Bureš jsou oba hudebníci. Starší sestra Tereza žije v Itálii.

Vzdělání

Asi není překvapením, že rodiče vedli k hudbě Evu odmala. Zpěv, konkrétně operní, začala studovat už v 8 letech u profesorky Sylvie Pivovarčíkové. Dalším krokem bylo studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor muzikál. Po dvou letech ale Eva konzervatoř opustila a přešla na studium soukromé mezinárodní konzervatoře, kde studovala obory Muzikál, Jazz a World Music.

Eva ve škole tvrdila, že chce být akvabela, protože říct, že chce být zpěvačka, jí přišlo obyčejné. Trošku jsme rády, že to s těmi akvabelami nakonec neklaplo…

Hudba

V roce 2011 se Eva přihlásila jako zpěvačka do soutěže Československo má talent, kde se probojovala až do finále. Od té doby následovaly nabídky do muzikálů i seriálů.

Poslechnout si můžeš jak její vlastní album Úsměv Mony Lisy, tak například i písně ze seriálu ZOO. Eva soutěžila taky v páté řadě hudební reality show Tvoje tvář má známý hlas.

V současně době má za sebou velké koncertní turné po České republice, které mělo název EVA TOUR 2023 a při němž s kapelou navštívila 10 českých a moravských měst.

Její píseň Malý princ se během týdne v hitparádě Frekvence 1 dostala na 1. místo a klip k téhle písni se drží mezi nejsledovanějšími na Youtube.

Ocenění

V listopadu 2018 vyhrála Eva ženskou kategorii čtenářských Hudebních cen iDNES.cz a v letech 2021 a 2022 získala 3. místo v Českém slavíkovi.

Filmy a seriály

Nejvýraznější role, v níž Evu můžeš vidět, je seriál Gympl s (r)učením omezeným (kde si zahrál třeba i David Gránský), Modrý kód, Slunečná nebo ZOO. Z filmů jmenujme například Stáří není pro sraby nebo Ženy a život.

Divadlo

Už při studiích se Eva objevila v muzikálech Jesus Christ Superstar nebo Baron Prášil. Po účasti v televizní soutěži Československo má talent následovaly role v muzikálech Lucie, Větší než malé množství lásky, Hamlet, Cyrano, Čas růží, Dracula a Sibyla – královna ze Sáby.

Nyní se na Evu můžeš zajít podívat do hudebního divadla Karlín, kde účinkuje v muzikálu Bodyguard.

Partner a děti

V roce 2017 se Evě narodil syn Nathaniel Adam Salvatore Krásný. Její partner hudebník Michal Krásný ji i syna ale v roce 2018 opustil, a tak zůstala Eva na výchovu sama. V roce 2019 začala randit s Matyášem Adamcem, ale ani tenhle vztah nevydržel. Štěstí našla až u šéfkuchaře Přemka Forejta, kterému v srpnu 2022 porodila chlapečka Tristana Williama Forejta.

Koníčky

Eva má velmi pestrou práci, která je zároveň i jejím koníčkem. Když odpočívá, tráví čas s rodinou a její novou vášní je teď bylinková aromaterapie.

Kde žije

S partnerem Přemkem Forejtem opustili Prahu a pořídili si dům se zahradou nedaleko Benešova.

Co chystá

O prázdninách bude mít Eva práce míň. S kapelou jede na dva festivaly, ale jinak bude hlavně v kruhu rodinném. S partnerem a dětmi vyrazí na dovolenou k moři a po prázdninách bude syn Nathaniel nastupovat do 1. třídy.

Další zajímavosti

Staršího syna Nathaniela nechala Eva v Itálii pokřtít. Chlapec dostal dvě jména, Adam kvůli tomu, že je prvorozený, a Salvatore vybrala druhá křestnička z italské strany. Jméno Salvatore si pak vzala i Eva, aby měli se synem aspoň jedno stejné jméno.

A jak ji napadlo jméno Nathaniel? Inspirovala ji k tomu Bible. Chtěla, aby jméno mělo původ a význam. Nathaniel má v Bibli zajímavý příběh a zároveň znamená „bůh dal“.

Eva Burešová nahá

Jestli byla někde Eva Burešová nahá, tak my o tom nevíme. I přesto máš ale možnost obdivovat její dokonalou postavu, a to například na profi černobílých fotkách, které nafotila pro časopis Playboy na střeše Tančícího domu.

Chceš vidět Evu na živo? Koukni na její web a vyber si koncert nebo představení. Bude to zážitek, tím jsme si jisté!

Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2

Autor článku: redakce

Související články