Nejkrásnější místa v Česku jako stvořená pro svatbu

bigstockphoto.com
|
10. 07. 2017
|
Požádal tě o ruku? Gratulujeme! Teď asi začnete pomalu vymýšlet, kdy a kde se vezmete, koho na obřad a hostinu pozvete a jak to vlastně celé bude probíhat. Máme pro tebe TOP 7 míst v Česku, na kterých bude svatební den naprosto kouzelný.

Jestli nechcete svatbu tutlat nebo ji neplánujete maximálně minimalistickou, tedy se svědky a rodiči ihned po obřadu zamířit do restaurace na hostinu a pak domů, zřejmě budete hledat místo, kde svůj velký den oba prožijete. A pokud se nechcete řídit tím, kde žije většina příbuzenstva, račte si společně udělat představu o tom, jak krásná místa Česká republika pro svatbu nabízí.

Zámek Berchtold

Jen necelých 30 kilometrů od Prahy stojí nádherný zámek Berchtold, tedy spíše zámecký areál, jehož součástí je krásný hotel. Historie zámku sahá až do konce 14. století, kdy tu vzniklo první sídlo. Atmosféra je tu naprosto pohádková a budeš se tu za každé situace cítit jako princezna. Svatby tady dělávají často, takže personál ví, co se sluší a patří zařídit a nabídnout. 

hotel_zamek_berchtold.jpg

Zámek Berchtold má dlouhou tradici.
Zámek Berchtold je jedním z nejoblíbenějších míst pro svatbu.

Hodějovický mlýn

Pro báječnou svatbu s nenapodobitelnou venkovskou atmosférou, avšak se vším komfortem, se vydejte očíhnout Hodějovický mlýn, který se nachází kousek od Pelhřimova. Klid venkova i jedinečné prostředí jistě ocení i svatebčané, kteří by si sami svou svatbu mimo město nedokázali překvapit. Klientům, tedy budoucím novomanželům, se tu snaží vždy vyjít maximálně vstříc, aby svatba nebyla tuctová a až nepříjemně klasická a šablonovitá. Popusťte tedy oba uzdu fantazie a dejte se do plánování!

hodejovickymlyn.jpg

Venkovské prostředí je úžasně kouzelné.
Pokud toužíš po svatbě v malebném venkovském prostředí, pak není moc co řešit.

Kozí chlívek

Jakkoli nevznešeně a nevábně to zní, je Kozí chlívek překrásný horský penzion v Orlických horách, konkrétně v centru Deštného. Kromě toho, že se tu může odehrát obřad i hostina, se tu mohou svatebčané mimo únosnou dojezdovou vzdálenost ubytovat a (nejen) novomanželé mohou využít zdejší wellness – saunu, vířivku, aromatickou koupel nebo masáž.

kozichlivek.jpg

Pro milovníky hor je jako stvořený třeba Kozí chlívek.
I rodinném penzionu v Orlických horách můžeš prožít svůj nejkrásnější den.

Hrad Zvířetice

Jen co by kamenem dohodil od Bakova nad Jizerou ve středních Čechách, stojí zřícenina hradu Zvířetice s okouzlujícím pohádkovým duchem místa. Obřad si můžete uspořádat přímo uvnitř zříceniny nebo v předhradí. Obojí nabízí skvostné scenérie pro fotografa, který si tak může pohrát a vytvořit vám bezkonkurenční fotografie.

Přímo u hradu se nachází hotel, kde vám rádi nachystají bohatou hostinu a také vás ubytují, budete-li chtít. K prostorům, které musíme zmínit, patří také čtyři sály, takže i kdyby náhodou lilo jako z konve, svůj obřad můžete s miláčkem prožít v suchu. Pro milovníky historie a tajuplných hradů je tohle místo jako stvořené!

zviretice.jpg

Nedaleko Bakova nad Jizerou na vás dýchne historie.
Je libo vdávat se uvnitř zříceniny hradu? Na Zvířeticích žádný problém!

Hotel Imperial Karlovy Vary

Čtyřhvězdičkový Hotel Imperial nabízí pořádnou dávku luxusu a komfortu v Karlových Varech. Jestli se nebojíš do své svatby pěkně zainvestovat, tohle místo tobě, tvému kocourkovi i všem ostatním účastníkům svatby nabídne všechno, na co si jen vzpomeneš. Pořádají tu svatby v moderním duchu a nabízejí kapacitu až 150 svatebčanů. Využít můžeš absolutně komplexního svatebního servisu, takže se nebudeš muset o nic, co se hostiny týče, starat.

Romantické prostředí doplňuje možnost ubytovat svatebčany přímo v hotelu a také využití luxusního apartmá pro vaši svatební noc, ať už ji strávíte jakkoli. 

imperial_vary.jpg

Luxusní hotel nabídne dokonalé zázemí pro jakoukoli svatbu.
Není ti líto pořádně do svatby investovat? Pak můžete s miláčkem třeba do Varů!

Villa Voyta

Přímo v Praze se můžete taky cítit hodně komfortně, a to v secesním hotelu Villa Voyta, který je jedním z nejkrásnějších malých hotelů v hlavním městě. Kromě vnitřních prostor jsou k dispozici i ty venkovní – posedět můžete i na pěkné zahrádce. Secesní nádech mají jak exteriéry, tak interiéry. Proto na hostinu na tomto místě nikdy nezapomenete.

villa_voyta.png

Villa Voyta se pyšní secesním vyvedením.
Jeden z nejhezčích malých hotelů v Praze také svatebčany hodně láká.

Green Valley

Nedaleko Vlašimi najdete víceúčelový areál Green Valley, kde mají bohaté zkušenosti s firemními akcemi i svatbami. Romantika se dá tady, v lůně přírody, krájet. Celý areál vznikl uprostřed krásného zeleného údolí, rozkládá se na 8 hektarech a nabízí zázemí pro jakoukoli svatbu. Obřad můžete naplánovat venku i uvnitř, ubytovat se tu může až 100 lidí a dopřát si tu můžete třeba po svatebním dni i pěkný relax – díky venkovnímu bazénu, vířivce nebo možnosti masáží.

green_valley15.jpg

Green Valley se nachází kousek od Vlašimi.
Příroda, relax i sport nadosah - i tak se dá strávit svatební den.

Vybereš si, nebo máš jiného favorita?

Související články