Jak na drápky? Pěti tipů pro dokonalé nehty

|
04. 02. 2015
|
Jedna z hlavních věcí, které si člověk na tom druhém všímá, jsou ruce s nehty. A jsou-li nehty okousané, oprýskané a špinavé, nezachrání vaší image ani parfém od Diora. Jak pečovat o nehty, aby mohla vyniknout vaše křehká ručka?

Pečovat o nehty by mělo být samozřejmostí a nemusí to nutně znamenat mít na nich každý den jiný lak. Spoustu parády člověk udělá jen s nehty, které nejsou okousané a oprýskané, ale naopak pečlivě opilované, čisté a třeba jen pokryté bezbarvým lakem. Odborníci doporučují nehty zlehka opilovat a očistit dvakrát do týdne.

Mimochodem, věděli jste, že zdravý nehet za měsíc povyroste o zhruba čtyři milimetry? A že nejrychleji roste nehet na prostředníčku? Malou tragédií naopak může být zlomení nehtu na palci – tam totiž roste nejpomaleji.

Ale teď už ke konkrétním radám:

Dopřejte nehtům dostatek vitaminů a minerálů!

Kvalita nehtů je úzce spojená s množstvím vitaminů A, B a H ve vašem těle. A odrazí se na ní i nedostatek hořčíku, manganu, zinku a vápníku. Lámou a třepí se vám nehty? Tak ještě předtím, než zamíříte do lékárny pro doplněk stravy, přidejte do jídelníčku arašídy, grepy, vaječné žloutky a játra. Právě v těchto potravinách je dostatek vitaminu H alias biotinu.

Bílé skvrny na nehtech jsou potom příznakem nedostatku zinku. Ten tělu dodáte prostřednictvím luštěnin, žloutků nebo třeba zobáním dýňových semínek.

obr3.jpg

krásné nehty jsou to, čeho si všimne každý

Zdravé a upravené nehty jsou základ. S okousanými kolíky parádu neuděláte. FOTO: freeimages

Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

Krásné nehty jsou nehty, které jsou hydratované. Dopřejte jim tedy pravidelnou denní dávku hydratace. A pozor! Nemusíte do nich nutně vtírat drahé olejíčky a séra! Tou nejlepší službou, kterou můžete svým nehtům prokázat, je pravidelné promazávání obyčejnou lékařskou vazelínou, nebo olivovým olejem. Kůžička kolem nehtů (kterou byste mimochodem NIKDY neměli stříhat) bude měkká a poddajná, samotný nehet bude lesklý.

Zbavte se (skoro) všech skvrn!

Předně – pokud jste silná kuřačka, rozlučte se s krásnými nehty, protože na skvrny od tabáku by byl krátký i Mister Proper. S většinou ostatních skvrn si ale poradí zubní pasta a kartáček na zuby. S odstraněním žlutého odstínu pomůže i šťáva z citrónu. Mezi babské rady pak ještě patří potírání nehtů šťávou z cibule – prý nehtům dodá lesk. A lesk svým nehtům dodáte i peelingem z olivového oleje a zrnek máku.

obr2.jpg

nehty, které vám budou závidět

Na nehty nemusíte nutně nanášet jen barevné laky, opravdu dobře jim udělá i olivový olej. FOTO: freeimages

Netrapte nehty chemií!

Pročítali jste si někdy složení chemických přípravků, které používáte třeba jen na běžné mytí nádobí? Látky v nich obsažené jsou pořádně agresivní, a ač to na první pohled vypadá, že vaše nehty příliš netrpí, opak je pravdou. Nehty působením těchto látek slábnou, třepí se, jsou matné, bez lesku, kůžička okolo nich tvrdne… Jasně, gumové rukavice mají pořádně daleko k rukavičkám plesovým, ale při úklidu jsou nezbytností. Pořiďte si je domů a používejte je!

A co tohle? 7 tipů, jak odlakovat nehty bez odlakovače

Dopřejte jim kvalitní kosmetiku!

Nehty výrazně oslabuje používání levných odlakovačů s acetonem a formaldehydem. Pokud je na nehty používáte několikrát do týdne, nehty zblednou a zeslábnou. Přikázáním by také měl být podkladový lak pod lak barevný. Nejen, že pak barva na nehtech vydrží delší dobu, ale vyhnete se i nepříjemnému zabarvení, které na nehtech nechávají některé výrazné barvy a které odrůstá až tři čtvrtě roku! Laky byste měla kupovat v kamenných obchodech u zavedených značek a odolat vábení levných laků, které nabízejí třeba vietnamští prodejci ve svých večerkách.

Související články