7 tipů, jak odlakovat nehty bez odlakovače

Nalakované nehty má každá dokonalá dáma.
29. 11. 2016
|
Miluješ barvení drápků? Ráda střídáš barvičky a nemůžeš se nabažit třpytek? Pak máš asi, stejně jako drtivá většina ostatních koček, trable s odlakováním. Zbavovat se starého laku nás zkrátka nebaví. A co když zrovna není po ruce odlakovač?

Tip č. 1: Přizvi na pomoc lak na vlasy nebo deodorant

Odlakovat nehty s lakem na vlasy nebo deodorantem? Kdo by to byl řekl? Oba spreje ale obsahují určité látky, které dokážou rozpustit lak a drápky ho zbavit. Lakem na vlasy nebo deodorantem postříkej drápky a jednoduše setři navlhčeným vatovým tamponkem. U deodorantů si ale důkladně přečti návod k použití, aby sis kůžičku kolem drápků bolestivě nepopálila.

Tip č. 2: Se svrchním lakem pomůže pilník

Pokud máš doma speciální brousicí kostky, které používají manikérky ve svých salonech, pak s nimi dokážeš při odlakování hotové divy. Oproti klasickému pilníku totiž obsahují menší abrazivní částečky, které zbaví tvoje drápky starého laku, ale zároveň nepoškodí jejich vrchní vrstvu.

Odlakovat starý lak je nezbytnost.
Miluješ lakování nehtů? Pak nezapomínej na pořádné odlakování!

Tip č. 3: Vyzkoušej zubní pastu

Také zubní pasta obsahuje miniaturní abrazivní částečky a jisté látky, které lak rozpouští, takže je skvělým pomocníkem v boji se starým lakem. Na vatový tamponek nebo kapesník nanes hrášek pasty a jemně s ním lak drhni. Ideální je bílá pasta, která pomůže vytáhnout z laku barvu, jíž se chceš zbavit.

Tip č. 4: Starý lak přelakuj novým

Ne, a teď zrovna nemáme na mysli přetřít jednu oprýskanou vrstvu vrstvou druhou. Pokud máš doma jakýkoli vrchní lak, přetři jim drápek se starým lakem a nech na pár sekund (pozor, ať ti lak nezaschne). Poté setři vatovým tamponem a v případě potřeby opakuj. Lak totiž obsahuje rozpouštědla, která naruší spodní vrstvu starého laku a tobě se tak podaří odlakovat drápky i bez odlakovače.

Přečti si také: Jak na drápky? Pěti tipů pro dokonalé nehty

Tip č. 5: Všemocný aceton

Pokud máš doma kocoura, který je v dílně více než doma, pak máš vyhráno hned v několika směrech. Zabav mu na malou chvilku lahvičku s acetonem a trochu jej nanes na kousek vaty či vatový tampon. Starého laku se zbavíš dřív, než vyslovíš slůvko „aceton“! Po odlakování ale nezapomeň ruce pořádně omýt vlažnou vodou a mýdlem. Aceton je totiž agresivní rozpouštědlo organických látek.

via GIPHY

Tip č. 6: Peroxid vodíku funguje

Další domácí lázeň si připravíš smícháním dvou dílů peroxidu vodíkujedním dílem horké vody. Do lázně nehty ponoř na 10 minut a poté opět setři suchým hadříkem. V případě potřeby opakuj.

Tip č. 7: Ocet a citron

Tyhle dvě ingredience, které má drtivá většina z nás ve spížích a ledničkách, naleznou v našich domácnostech široké využití. Pomoci ti můžou nejen s čištěním zašlých spár v koupelně či kuchyni, ale také s odlakováním oprýskaných drápků. Ocet je přírodní všestranné čistidlo a kyselina, jejíž sílu podpoříš právě šťávou z půlky citronu. Do lázně namoč nehty na 10 až 15 minut a poté zkus jemně setřít hadříkem či vatovým tamponkem.

Pozor: Nehty v lázni neškrábej, jejich struktura je působením kyseliny narušená a mohla by sis je nepěkně poškodit.

Znáš další triky, jak se zbavit starého laku bez použití odlakovače? Poděl se o ně na našem Facebooku nebo na Instagramu s hashtagem #jsmekocky.

Související články