Snake dieta: 4 dny a 10 kg dole. Raději ji ale nezkoušej

www.bigstockphoto.com
|
14. 07. 2018
|
Plavková sezóna s velkou pompou a parádou započala. Pokud tě dovolená teprve čeká a už teď se jí hrozíš, protože na tobě zima a nevypočitatelné jaro zanechaly nějaký ten kilogram navíc, nezoufej. Ve světě se jako mor šíří tzv. snake dieta.

Tato netradiční dieta slibuje úbytek váhy až ve výši 10 kilogramů za pouhé 4 dny. Ovšem nejásej – výživoví odborníci ji příliš nedoporučují a nutriční specialisté si rvou vlasy z hlavy. Pro koho je dieta vhodná a kdo by se jí měl naopak vyhnout? Dozvíš se v následujících řádcích.

Dieta inspirována hady

Jak už její samotný název napovídá, tato dieta má mnoho společného s hady a jejich stravováním. Pokud si vzpomeneš na hodiny přírodopisu, jistě se také dopracuješ k informaci o tom, jak jedí a tráví hadi. Pokud by ti tahle nepodstatná informace přece jen unikla, pak doplníme, že takový had do sebe zvládne nasoukat myš nebo dalšího obří porci potravy a pak několik dlouhých hodin, někdy i dnů tráví. A ty bys to měla dělat velmi podobně.

Snake šťáva je základ

Pokud s dietou hodláš začít, pak bys měla své tělo nejdříve očistit. K tomu ti poslouží speciální „snake šťáva“. Ta obsahuje pouze vodu, mořskou sůl a chlorid draselný a popíjet bys jí měla ideálně 48 hodin před plánovanou dietou. Možná se ti bude chtít zvracet, podle jistého Colina Robinsona, který dietu představil světu, je to prý normální. Tělo se tak zbavuje toxinů a nežádoucích látek, zároveň si odvyká od závislosti na cukru a tucích.

asparagus-2169313_1280.jpg

Se snake dietou se můžeš přejíst, ale jen jednou denně a jen nízkosacharidové stravy.
Snake dieta dovoluje jedno přejedení denně. I proto ji odborníci nedoporučují.

Jdeme na to

Druhá fáze diety je založena na doslovném přežírání. Tady platí jedno velké „ALE“ – přejíst se můžeš pouze jednou denně. Zkonzumuj maximum, co ti žaludek dovolí. Jednat by se ovšem mělo o nízkosacharidovou stravu s vysokým podílem bílkovin. Ideální jsou steaky, vajíčka, luštěniny, čerstvá nebo upravená zelenina, hovězí či vepřové maso. Po téhle hostině se ale připrav na to, že budeš opět pít „snake šťávu“, kterou můžeš proložit nápojem z jablečného octa a citronové šťávy. Tenhle cyklus opakuj tak dlouho, dokud nedosáhneš požadované hmotnosti.

Odborníci na výživu zvedají varovně prst

Z krátkodobého hlediska může mít snake dieta skvělý detoxikačně-očistný účinek, dlouhodobé dodržování je ale krajně nevhodné. Protože jsi drasticky omezila příjem kalorií, je pochopitelné, že zhubneš, jakmile ale začneš normálně jíst, existuje zde poměrně velké riziko, že ztracené kilogramy i s nějakým tím bratříčkem navíc opět nabereš. Ideální dieta je proto taková, u které za týden zhubneš půl kilogramu, maximálně kilogram.

Máš zkušenosti se snake dietou? Dej nám vědět do diskuze pod článkem.

Související články