Doplňky stravy pro sportovce můžou být cestou ke zvýšení potence!

lekarna.cz
|
20. 06. 2024
|
Češi se s přicházejícím létem vrhají na sport. Při tom holdují celé řadě potravinových doplňků, které jim mají fyzickou námahu zpříjemnit a usnadnit. Málokdo ví, že vedlejším efektem některých doplňků stravy pro sportovce je i to, že zlepšují potenci.

Některé doplňky stravy pro sportovce můžou vedle zlepšení výkonu mít i pozitivní vliv na potenci. To je určitě pro některé muže a jejich ženy příjemným zjištěním. Zvlášť pokud si uvědomíme, že Češi mají produkty sportovní výživy s obsahem aminokyselin a proteinů obecně v oblibě. A právě jejich doplnění může zlepšit vedle regenerace a růstu svalové hmoty taky potenci a vitalitu.

Jak stimulanty ovlivňují potenci?

Kofein, taurin a další stimulanty snižují únavu, povzbuzují mozkové funkce, zlepšují reakce organismu, pomáhají snižovat bolest a zlepšují náladu. Tedy nabízejí přesně ty účinky, které přijdou vhod při snaze o znovuzažehnutí jiskry v dlouhodobém vztahu nebo když chceš po náročném dni zanechat dobrý dojem na důležitém rande. Koneckonců i společné aktivity s partnerem jsou svým způsobem sport.

Další cesty ke zvýšení potence

Příznivý vliv můžou mít i další přírodní produkty. „Mnozí sportovci možná netuší, že i takový extrakt z kotvičníku zemního má pozitivní vliv na růst svalové hmoty díky vlivu na hladinu testosteronu. Je u něj taky prokázán pozitivní vliv na potenci mužů i žen,“ říká PharmDr. Kamila Horníčková z online poradny Lékárna.cz. Mezi další doplňky stravy na potenci a vitalitu mužů i žen řadí farmaceutka zinek, selen a různé přírodní podpůrné látky, jako je například kozinec blanitý. 

Poradit se s odborníkem je na místě

Odborníci z online poradny Lékárna.cz se shodují, že pokud se jedná o běžné, kontrolované, volně prodejné doplňky stravy, jde o bezpečné produkty.

Je však nutné dodržovat jejich doporučené dávkování. „Velkou pozornost je třeba věnovat výrobkům s obsahem kofeinu, taurinu a dalším stimulantům nervové soustavy. Mohou zlepšit fyzický výkon, ale při neuvážlivé suplementaci mohou mít vliv na kvalitu spánku a celkové řízení biorytmu těla,“ upozorňuje Horníčková, která dodává, že objeví-li se například vysoký krevní tlak, poruchy spánku a jiné potíže, je třeba doplněk přestat užívat.

Pro bezpečné užívání by si zákazníci měli vybírat produkty, které organismus nezatíží a nebudou vykazovat farmakologický účinek na hladinu hormonů. Není na škodu se při výběru poradit se zkušeným lékárníkem,” uzavírá PharmDr. Kamila Horníčková. Určitě je dobré si taky uvědomit, že při dlouhodobém nekontrolovaném zvýšeném příjmu bílkovin můžeme zatěžovat ledviny.

Nevíš si s něčím rady? Na lekarna.cz ti rádi pomůžou se zdravím: poradí ti s výběrem produktů, nabídnou služby zdravotní péče. Tým lékárníků je dostupný online i pro tebe, samozřejmostí je diskrétnost, empatie a vstřícnost k individuálním potřebám. Mají 25 let zkušeností a přejí si, aby se lidi cítili dobře.

Autorský článek, zdroj informací PharmDr. Kamila Horníčková

Související články