Co všechno může ovlivnit menstruace? Budeš překvapená

Menstruace má celou řadu příznaků.
21. 08. 2017
|
Že nám menstruace zatápí tím, jak neskutečně nás někdy bolí břicho, na to už jsme si tak nějak zvykly, i když nerady. Ovlivňuje toho ale mnohem víc a některé věci jsou vážně překvapivé. Podívej se s námi na to, jak mohou hormony zamávat s celou ženou!

Ach, ty bolesti

Bolavé břicho. Po krvi ten nejčastější a nejhorší příznak menstruace. Zatímco některé ženy mají tohle období bezproblémové, jiné si ho vždycky řádně protrpí. A taky nemusí jít jenom o břicho. S menstruací se může pojit i bolest zad a stehen. Pomáhá pak zázvor, teplé obklad, vitamíny E a B6 nebo v některých případech lehké, nenásilné cvičení.

Nahřívat břicho je jednou z možností, jak si od menstruačních bolestí ulevit.
bigstockphoto.com
Bolesti břicha, zad i stehen. Menstruace v plné parádě.

Rozdílná atraktivita

Nejen že ovulující ženě čas od času přijde přitažlivý někdo, o koho by si za normálních okolností snad ani kolo neopřela. Ona sama je pro muže jinak atraktivní, když má ovulaci a když ji nemá. Z průzkumů a pokusů vyplývá, že právě ovulující ženy jsou pro muže přitažlivější.

Menstruace a sex? Pro někoho stále tabu

Uznáváme, že je to možná trochu podivná představa, ale pro sex během menstruace hovoří hned několik věcí – ženy mají díky změnám hormonální hladiny větší chuť na sex, mají lépe prokrvené pohlavní orgány, což slibuje intenzivnější zážitek, a je dokázáno, že orgasmus ulevuje právě od zmiňovaných bolestí, především však od bolestí hlavy. No, je to na tobě a tvém kocourkovi, jak se k tomu postavíte…

Přidáváme na hygieně

Reklamy i pocity nám vnucují představu, že menstruující žena je nečistá. Proto většina žen při menstruaci dbá na hygienu mnohem více než obvykle. Zatímco se v některých případech dá vydržet za normálních okolností den bez sprchy, během menstruace bychom se z toho asi zbláznily. Přehnaná hygiena ale může spíš ublížit, zvlášť pokud používáš obyčejné mýdlo.

Mimo jiné jsou to reklamy, které nám vnucují, že menstruující žena je nečistá.
bigstockphoto.com
Během menstruace bychom se mohly sprchovat i 5x denně.

Vsaď na mycí gely pro intimní hygienu, které mají jiné pH než obyčejná mýdla, a bude to lepší. Stopku by měly mít jakékoli voňavé ubrousky, které nejsou pro intimní hygienu určené, nebo spreje – ty dráždí a mohla by sis zadělat na další nepříjemný problém.

Dá se otěhotnět

Je spousta žen, které si sex během menstruace užívají a neřeší při tom antikoncepci. Některé ženy také mají dlouhou menstruaci, jež se překrývá s ovulací. A problém může být hned na světě dřív, než řekneš „sex“.

Související články