TOP 5: Kde se v Praze najíst bez lepku

bigstockphoto.com
|
12. 09. 2020
|
Lepek. Pro někoho úhlavní nepřítel, pro jiného zbytečná vycpávka jídelníčku. Ať už ho konzumovat nechceš nebo nemůžeš, připravili jsme pro tebe dnešní článek, ve kterém najdeš ty nejlepší pražské restaurace, kde servírují jídla bez něj.

Restaurace Lavande

První vymazlenou restauraci najdeš na pražském Andělu. Pokud si potrpíš na příjemnou obsluhu a skandinávský styl interiéru, určitě si to tady zamiluješ. Menu restaurace je zaměřené spíše na lehčí pokrmy, které zdejší šéfkuchaři připravují pouze z těch nejkvalitnějších surovin bez konzervantů a umělých barviv.

Zajímavostí je třeba i to, že při přípravě jídel nepoužívají mikrovlnou troubu. Naprostá většina pokrmů je bezlepková a najdeš tady i bohatou nabídku jídel pro vegetariány. V době od 11:00 do 15:00 si můžeš pochutnat na obědovém menu.

Adresa: Lidická 2, Praha 150 00

lavande.jpg


FB Lavande Restaurant

Restaurace Sangam

Milovníci indických pokrmů by rozhodně neměli vynechat návštěvu největší indické restaurace v Praze, která je vhodná k autentickému posezení i oslavě výjimečných událostí. Nech rozmazlovat svoje chuťové pohárky pokrmy, které pro tebe připravil vyhlášený šéfkuchař Sarkar, který společně s bratrem otevřel jedinečné restaurace založené na konceptu "Indian By Nature" na několika místech v Praze.

Těšit se tady můžeš na tradiční pokrmy z indických koření, ryb, mořských plodů, masa, čočky a zeleniny. Specialitou jsou i zdejší kebaby grilované ve speciální troubě Tandoor. Velkou předností je i to, že večer (od 19. hod) si tady užiješ bez pobíhajících dětí a dalších rušivých elementů.

Adresa: Sokolovská 71, Praha 186 00

sangam.jpg


sangam.cz

Restaurace Portfolio

Chceš si užít opravdový luxus a ještě si pochutnat na bezlepkovém jídle, které ti připraví vyhlášení kuchaři? Pak zamiř do oblíbené restaurace Portfolio. I přes vyšší ceny to tady rozhodně stojí za návštěvu. Těšit se můžeš na stylový interiér, prvotřídní obsluhu a chuťově vynikající jídla i vína.

Naservírují ti tady mezinárodní kuchyni s velkým podílem bezlepkových variant a také několika vegetariánskými možnostmi. Ve všední dny si tady můžeš skočit na obědové menu a pokud slavíš výjimečnou událost, pozvi sem mamku, kámošku nebo svého kocourka na degustační menu s vinným párováním.

Adresa: Havlíčkova 1030/1, Praha 110 00

portfolio.jpg


portfolio-restaurant.cz

Restaurace Alriso 

Miluješ Itálii a zároveň hledáš místo, kde jí umí připravit i v bezlepkové variantě? Pokud jsi odpověděla kladně, pak se vydej do rodinné restaurace na Betlémském náměstí, která slibuje prvotřídní zážitek. I tady je sice potřeba počítat s vyššími cenami, odměnou ti bude ale jedinečný zážitek v příjemném prostředí typicky italské restaurace, kde není pro stres a spěch místo. Zdejší specialitou je rizoto v mnohém provedení a nechybí ani maso nebo mořské plody. Během poledne si navíc můžeš pochutnat na cenově výhodných meníčkách.

Adresa: (Betlémské nám. 11/259, Praha 11000)

alriso.jpg


alriso.cz

alriso.jpg


alriso.cz

Restaurace a bar Five Rivers

Ráda bys ochutnala něco ostřejšího? Pak zamiř do indické restaurace a baru Five Rivers, kde se snoubí chuť čerstvých surovin s uměním zkušených kuchařů. Hned u vstupu ti učaruje jedinečný koncept a design tohoto místa, které je ne nadarmo označováno jako nejlepší indická restaurace v Praze. Když se k tomu všemu přidají ještě typická indická jídla, připravovaná s maximální pečlivostí a pokorou, jen stěží budeš hledat konkurenta.

Adresa: Křižovnická 60/10, Praha 110 00

five_rivers.jpg


fiverivers.cz

Máš svůj oblíbený podnik v Praze, kde servírují bezlepková jídla? Dej nám o něm vědět do diskuze pod článkem.

Související články