Neuvěřitelné triky s alobalem: čistí, leští i brousí

Alobal má v domácnosti široké využití.
|
19. 05. 2019
|
Lesklou stříbrnou folii najdeme asi v každé domácnosti. Málokdo si ale uvědomuje, že má všestranné použití a nehodí se jen balení řízků na dlouhou cestu. Díky alobalu zvládneš nabrousit nůžky, vyleštit koupelnu nebo uchovat pečivo déle čerstvé.

Udrží pečivo déle čerstvé

Taky miluješ vůni, chuť a křehkost čerstvého pečiva, které si přineseš z obchodu a zároveň tyhle vlastnosti chceš uchovat pokud možno co nejdéle? Pak si přizvi na pomoc alobal. Aby rozpečené, upečené nebo zakoupené pečivo vydrželo co nejdéle čerstvé a teplé, zabal ho do látkového ubrousku a poté do alobalu.

Nabrousí nůžky

Taky máš pocit, že tvoje nůžky papír a nitě spíše „žižlají“ než stříhají? Pak je bude potřeba nabrousit. Pokud doma nemáš brousek, nevadí. Opět stačí, když si přizveš na pomoc alobal. Stačí, když alobal několikrát přeložíš – a pak už jen jednoduše stříháš. Zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou. Nejen, že nůžky perfektně naostříš, ale také jim vrátíš ztracený lesk.

Zbaví prádlo statické elektřiny

Rozčilují tě neustále elektrizující vlákna tvých oblíbených šatů a dalších kousků ze šatníku? A co takhle kdybychom ti poradili, že statické elektřiny se jednoduše zbavíš za pomocí alobalových kuliček, které jednoduše vložíš do bubnu sušičky.

baked-potatoes-1142155_960_720.jpg

Alobal je v domácnosti skvělým pomocníkem!
Alobal nepatří jen do kuchyně a k potravinám!

Snadné žehlení

Žehlení patří mezi nejméně oblíbené domácí práce. Pokud existuje někdo, kdo se v téhle disciplíně vyžívá, předej nám prosím kontakt, měli bychom pro něj „malou“ zakázku. Ale zpátky k věci, pokud chceš prádlo vyžehlit o mnoho rychleji a jednodušeji, jednoduše žehlicí prkno potáhni alobalem, který zakryješ potahem. Alobal se zahřeje a prádlo se automaticky vyrovná i z druhé stany, tím pádem stačí žehlit jen jednu stranu oblečení.

Jednoduché čištění

Nevíš si rady s připálenou pánví nebo špinavým pekáčem? Agresivní chemické čisticí prostředky vyměň za alobal. S jeho pomocí jednoduše odstraníš zažranou špínu, připálené jídlo i mastné fleky. Kousek alobalu jednoduše zmuchlej do kuličky a použij namísto drátěnky.

Stříbrné šperky jako nové

Zašlé stříbro nemusíš nechávat draze čistit ve zlatnictví. I v téhle oblasti ti pomůže zázračná stříbrná folie. Stačí jí vyložit misku, do které naliješ horkou vodu. Přidat můžeš trochu kypřícího prášku nebo nebělícího prostředku na praní. V roztoku nech stříbro máčet asi minutu a poté důkladně opláchni a otři do papírového ubrousku.

Vrátí chromu lesk

Štvou tě šmouhy a zaschlé kapky vody na vodovodních bateriích? I s nimi si jednoduše poradí alobal. Namísto drhnutí a leštění drátěnkou a papírovým ubrouskem, se vyzbroj speciální „alobalovou houbou“ a vzhůru do leštění. Zašlým bateriím tak znovu propůjčíš jejich dávný lesk.

Menší spotřeba tepla

Platíš nehorázné účty za topení? I ty ti pomůže snížit alobal. Stačí si vyrobit jednoduchý, ale účinný odražeč tepla. Jak na to? Přilep silnější alobal na lepenku lesklejší stranou ven a desku umísti za radiátor. Teplo se odrazí od alobalu zpět do místnosti místo toho, aby zbytečně zahřívalo stěnu za radiátorem.

Máš nějaké další tipy a rady, jak využít alobal v domácnosti? Poděl se v diskuzi pod článkem.

Tagy: 
Související články