Také Ti partner tvrdí, že je havarijko zbytečné?

freepik.com
|
13. 10. 2023
|
Vedle povinného ručení si chceš uzavřít i havarijní pojištění. Ale partner Ti stále dokola opakuje, že je to zbytečné, že havarijko je jen pro „řidiče na baterky“, co neumějí pořádně jezdit. Prostě pojistka na blbost, vyhozené peníze. Jenže Ty v koutku duše víš, že havarijko je mnohem víc a že by se rozhodně hodilo. Jenže, chybějí Ti správné argumenty, nejsi z branže. My jsme se zeptali lidí, co z branže jsou.

Pojištění auta při zaviněné dopravní nehodě je jen drobná část havarijka

Mnoho lidí vnímá havarijní pojištění jen jako pojistku pro vlastní nešikovnost a nepozornost při řízení: jako pojištění auta pro případ zavinění autonehody. Povinné ručení totiž odškodní jen oběti nehody. Havarijko vyplatí škodu na autě právě i viníkům nehody, pokud tedy měli havarijní pojištění sjednané.

Jenže je to jen jedna malá část celého systému havarijního pojištění. Ten je obrovský a pokrývá široké pole náhodných událostí, jejichž následky pak kryje. A to i v případech, kdy bylo poškozeno stojící auto. Například pádem stromu nebo útokem vandala. Či když auto zmizelo.

Níže jsou vyjmenována hlavní havarijní pojištění, resp. připojištění, která si můžeš pro sebe a svůj vůz sjednat. Jistě díky tomuto seznamu partnerovi dokážeš, že havarijko není jen „pro blbce“, ale že kryje i události, na něž nikdo z vás nebude mít sebemenší vliv!

Pojištění pro případ krádeže auta

Jistěže se dá auto dobře zabezpečit proti krádeži. Jenže žádné zabezpečení není stoprocentní. I ta nejvíce nedobytná pevnost jednoho dne podlehne. A zloději aut jsou vždycky o krok napřed před výrobci zabezpečovacích zařízení všeho druhu!

S havarijním pojištěním máš jistotu, že se Ti většina z hodnoty ukradeného vozu vrátí, a díky tomu budeš mít finanční základ pro pořízení náhrady. Především pokud se bez auta jen stěží obejdeš, nepodceňuj jeho pojištění proti krádeži!

close-up-man-trying-break-into-car.jpg


freepik.com

Pojištění pro případ vandalismu

Někomu se zalíbí kola tvého auta, nebo ti vykrade interiér vozu, a přitom auto zvenčí dost poškodí. Vysaje nádrž s palivem, či provede cokoliv jiného. Vůz ti sice zůstane, ale i tak máš dost vydání, abys ho dala znova do kupy alespoň na základní provoz. A úspory jsou ten moment fuč.

I v tomto případě Ti pojišťovna s úhradou pomůže, úspory ochrání, a ty můžeš zase vesele jezdit.

Pojištění pro případ srážky se zvěří

Divoce žijící zvířata, ale i po obci se potulující zvířata domácí nedodržují dopravní předpisy. A pod kola Ti skočí, ani nevíš jak. Zareagovat včas je nemožné. Finanční následky srážky se zvířetem jsou o to vyšší, o co je sražené zvíře mohutnější, a o co vyšší rychlostí jsi před srážkou jela.

Někdy je zdemolovaná celá přední část vozu, včetně skel. Poškozen motor, nápravy. A k tomu je zraněn i řidič, případně spolujezdci. Nemocenská na léčení úrazu Ti sníží příjem, a ještě musíš platit za opravu auta. Z povinného ručení nic nedostaneš, protože viník nehody jej určitě sjednané neměl. Tady pomůže zase jen havarijko.

Pojištění pro případ živelní události

Hodně fouká a na auto Ti vítr shodí strom, či velkou větev. Nebo Ti je poškodí kroupy, případně velká voda. Živelních událostí je víc, než se může na první pohled zdát. A budou přibývat, klima se mění. S následky Ti pomůže opět jedině havarijní pojištění. I pokud ten spadlý strom byl sousedův. Jeho pojistky se totiž taková událost vůbec netýká.

Pojištění pro případ poškození stojícího auta zvěří

Že kočky, potkani a kuny rádi zbytkové teplo od motoru, není žádným tajemstvím. A že dokáží pod kapotou nadělat pěknou „paseku“, jistě už taky víš nejen Ty, ale i partner. Pokud Ti auto poškodí zvířata, s finanční úhradou opravy pomůže jedině havarijní pojistka. Žádná jiná.

Úrazové pojištění celé osádky

Jestliže zaviníš nehodu a při ní se zraníš ty i tví spolujezdci, z povinného ručení se bude vyplácet odškodnění úrazu jedině spolujezdcům, a to ještě jen ve specifických případech. Ale dá se to zařídit i jinak: havarijko umí pojistit osádku vozu, ať už nehodu zaviní kdokoliv nebo cokoliv.

Pojištění věcí ve voze

Věci se z vozu dají ukrást, ale mohou být poškozeny při nehodě, ovšem i při živelní události. Když si je v rámci havarijka pojistíš, už se o ně nemusíš tolik bát (samozřejmě jen o ty, co jdou rychle nahradit. Věci, k nimž máš nějakou citovou vazbu, ty ti nenahradí ani nejlepší pojištění světa). Havarijko se vztahuje i na doklady, platební karty, hotovost a jiné, v autě běžně převážené cennosti.

Rozšířená asistence, především v zahraničí

Asistenční služby nikdy nejsou k zahození. V základní verzi jsou sice spojeny i s povinným ručením, ale u havarijka stoupají až na úroveň luxusu. Tu využiješ především při cestách vozem do zahraničí, ať už pracovně, nebo turisticky.

Pokud se auto pokazí, nabídne ti asistence opravu na místě, případně odtah do nejbližšího smluvního servisu. A pro tebe třeba ubytování, pokud jsi na delší cestě a s tvým vozem zatím nelze pokračovat. Podobně je tomu i v případě nehody, úrazu.

woman-sitting-car-man-changing-tire.jpg


freepik.com

Už máš o havarijku lepší představu a nasbírané argumenty? Věříme, že teď už partnera přesvědčíš o jeho výhodách raz dva. A jestli se na to necítíš, nevadí. Prostě mu jen dej přečíst tento článek!

Související články