Nejlepší seriály, od kterých nedokážeš odejít

bigstockphoto.com
|
13. 06. 2020
|
Brouzdáš po netu a hledáš, čím se zabavit? Co takhle začít koukat na nějaký pořádný seroš? Simpsonovy nebo Červeného trpaslíka asi překoná jen máloco. Třeba tě ale chytne některá z těchhle pecek, na které my v redakci nedáme dopustit.

Černé zrcadlo

Samostatné televizní povídky, které tě vždycky něčím překvapí, mapují život v blízké budoucnosti. Co se může stát, pokud nás ovládnou sociální sítě? Jak se vyrovnat ze ztrátou milovaného člověka nebo jak zodpovědně soudit vražedkyně a kriminálníky? Spousta morálních otázek a hlava plná myšlenek na to, co všechno se (ne) může stát, ti prostě nedá spát! Zaručujeme, že tenhle seroš zhltneš jedním dechem.

cerne_zrcadlo.png


wikimedia.org

Papírový dům

Pro někoho telenovela, pro jiného hit, od kterého nemůže odtrhnout oči. První dvě série jsou podle našeho skromného názoru skvostné. Trojku a čtverku bychom asi vynechali. Děj se každopádně točí kolem partičky více čí méně schopných zlodějíčků, které vede tajemný El Profesor (Álvaro Morte). Ten naplánoval největší loupež v historii Španělska. Podaří se mu plán uskutečnit, a pokud ano, za jakou cenu?

papirovy_dum.png


wikimedia.org

Hra o trůny

Náš výčet se prostě bez téhle klasiky neobejde. Legendární „GOTko“ si podmanilo miliony fanoušků z celého světa. Spletitý děj, intriky, krásné dobové kostýmy, zášť, zloba, vášeň i pořádná dávka erotických scén a nechuťáren vystřelila tenhle počin do seriálového vesmíru. Uznáváme, že poslední série je maličko slabší, dvojka Benioff + Weiss ale udělala maximum, co bylo v jejích silách.

hra_o_truny.jpg


flickr.com

Lucifer

Máš ráda detektivky a pohledné muže s pohnutou historií? Pak je pro tebe Lucifer doslova jako stvořený. Nebo spíš vyvržený samotným peklem. Co se stane, když se samozvaný vládce pekla rozhodne vzít si dovolenou a pustit se do pozemského vyšetřování zločinů? Navíc díky svému charismatu a schopnostem získá každou dívku a ženu, na kterou jen pomyslí. Možná kromě jediné…

lucifer.png


wikimedia.org

Orange Is The New Black

Jak to chodí v ženských věznicích? Rozhodně nejde o žádnou pohádku s načančanýma princeznama. Ženské věznice – to je drsné místo, kde dokážou přežít jen ty nejšílenější. Zážitky Piper Chapmanové jsou drsné, úsměvné, dojemné i smutné. Nyní už zákona dbalá žena zjistí, jak velký dopad na skutečný život může pobyt ve vězení mít. A stačí jí k tomu jen pár měsíců.

orange_is_the_new_black.jpg


wikimedia.org

Most

Tentokrát vynecháme českou verzi tohodle seriálu, ale kouknem na tu dánsko-švédskou. Propracovaná detektivka, v níž excelují dvě naprosto odlišné hlavní postavy, tě zavede do drsných severských zemí, kde si zločinci neberou servítky. Geniální Saga s roztomilým, ale život a vztahy komplikujícím Aspergerovým syndromem svému parťákovi nic nedaruje. A když se do případu začne míchat osobní rovina, je vymalováno

most.jpg


Facebook

Černobyl

Pětidílná minisérie z dílny společností HBO a Sky věrně rekonstruuje příběh jaderné havárie z roku 1986, jedné z nejhorších katastrof v historii způsobených člověkem, a obětí, které byly učiněny pro záchranu Evropy před nepředstavitelnou pohromou. Co se dělo první hodiny po výbuchu? Jak se ke katastrofě postavil Sovětský svaz a jaký dopad měl únik radioaktivity na obyčejné lidi? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek dává Černobyl – jedinečná minisérie, ze které ti bude naskakovat husí kůže.

cernobyl.jpg


Facebook

Chalífát

A u minisérií ještě chvíli zůstaneme. Dalším poměrně kyselým a hůře stravitelným „bonbonkem“ je i Chalífát – švédský thriller, který si nebere servítky. Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky. Jak jejich nečekané a nevšední spojení dopadne? Prozradíme snad jen to, že s teroristy se nevyjednává.

chalifat.jpg


Facebook

Zaklínač

Milovníci akčního fantasy a polského spisovatele Sapkowského jásají! Jeho Zaklínač konečně spatřil světlo světa v seriálové a dlouho očekávané podobě. Okouzlující hlavní hrdina Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. Na své cestě potkává intrikující ženy, pomstychtivé muže i nevinné oběti, pro které prý není na tomhle světě místo.

zaklinac.jpg


Facebook

Který seriál v poslední době dostal tebe? Dej nám vědět v diskuzi pod článkem!

Související články