Vrásky ve dvaceti? Víme, co za ně může a jak jim předejít

bigstockphoto.com
|
25. 01. 2017
|
Točí tě dokonalé modelky v reklamách a herečky s alabastrovou pletí ve tvých oblíbených filmech? Je ti dvacet a na vrásky máš dost času? Přesto tě ale tyhle nevzhledné mrchy dohánějí k šílenství? Víme, co za ně může a jak s nimi zatočit!

Nedostatek tekutin, špatná životospráva a prasečinky

Za vrásky viditelné v raném věku může nejen nedostatek vody, ale také nesprávná kosmetická péče, životní styl a samotná skladba jídelníčku. Bez ohledu na pocit žízně bys měla denně vypít dva až tři litry neslazené čisté vody, kterou můžeš kombinovat se zeleným či bílým čajem nebo vývarem.

Vyvaruj se naopak přílišného pití kávy nebo nápojů s kofeinem a pamatuj na to, že ani černý čaj není tak úplně bez viny.

model-616189_960_720.jpg

Vrásky a jejich vznik můžeš ovlivnit, alespoň do jisté míry.
Pixabay
Vrásky ve dvaceti? Bohužel se to stává. Můžeš to ale hodně ovlivnit!

V tvém jídelníčku by měly převládat čerstvé a sezónní potraviny a vyškrtnout bys z něj naopak měla tučná, těžká, slaná nebo příliš sladká jídla, která zbytečně zanášejí póry a tvé postavě také příliš neprospívají. Vyvaruj se též nadměrné konzumaci alkoholu nebo energetických nápojů. Alkohol i „energeťáky“ totiž odvádějí z těla důležité látky, a především vodu, čímž si zaděláváš na dehydrataci.

Po skončení akce se nezapomeň odlíčit. Největší prasárnou, kterou můžeš sen o dokonalé pokožce totálně zazdít, je jít spát neodlíčená po povedené party nebo kolaudaci. Kdyby měla tvoje pleť nožičky, určitě by tě za tohle nejraději nakopala do zadnice. :)

Mohlo by tě zajímat: 10 nejhorších jídel pro tvoji pleť. Tohle je důvod, proč potřebuješ retuš!

Špatná kosmetika přináší špatné výsledky

Že žádnou pečující kosmetiku ve dvaceti nepotřebuješ? Pokud je tvoje pleť dokonalá, pak máš ještě na pár let vystaráno. V opačném případě začni plnit přihrádky skříněk krémy, pečujícími emulzemi, séry a čistícími gely. Při jejich výběru se ale drž následujících rad:

  • Pokud je tvá pleť příliš suchá, vyvaruj se přípravků ve formě gelů či fluidů. Naopak si pořiď mastný krém bez parfemace, konzervantů a třeba s obsahem zklidňujícího zinku.
  • Je-li tvoje pleť mastná nebo problematická, vsaď na lehčí přípravky - gely, fluidy, mléka ideálně s komedogenním účinkem a se schopností zatahovat póry.
  • Na oční okolí vždy používej jiné produkty než na zbytek obličeje. Krém do očního okolí nevtírej, ale spíše jemně vklepávej prsty. 

Pozor na solárko i sluníčko

Tvorbu vrásek může spustit také nadměrné množství sluníčka a nedostatečná UVA ochrana. To samé platí také pro návštěvu solária. Pokud se tady budeš smažit každý den, tvoje pleť ti určitě nebude vděčná. Nejen, že budeš za pár let vypadat jako stará a vrásčitá indiánská babička, ale také si zaděláváš na mnohem větší problém, kterou je rakovina kůže.

Kouření ovlivníš, genetiku ne

Neblahý vliv (nejen) na vzhled tvojí pleti mají také cigarety. Nejen samotná cigareta v tvých ústech, ale i pobyt v zakouřeném prostoru tvou pleť neuvěřitelně vysiluje. Pokud se zakouřenému prostředí nemůžeš vyhnout nebo si cigaretu neodpustíš, zaměř se alespoň na zvýšený příjem tekutin a antioxidantů.

Pokud o pleť správně pečuješ, odličuješ se a cigaretu by u tebe nikdo nenašel, přesto tě však sužují vrásky, může jít o genetickou predispozici. Vrozené dispozice se příliš nedají ovlivnit, všechno ostatní ano a ty to máš ve svých rukou!

Související články