Potápějte se v Austrálii s největším žralokem světa

Komerční článek
|
25. 08. 2020
|
Žralok velrybí, který je největší žijící zástupce žraloků, vzbuzuje svou velikostí respekt. Avšak tento až osmnáctimetrový kolos, který se plaví v tropických mořích a oceánech je v podstatě neviňátkem. Jeho potravou jsou zejména malí obratlovci a plankton.

Ningaloo, australský útes oblíbený u těchto obrů

Málokdo ví, že každoročně se domovem tohoto obra stávají vody západní Austrálie. Každoročně od srpna do března je u australského pobřeží najdete jako na jediném místě na světě ve větším počtu. Austrálie má tedy určitě něco do sebe! Doporučujeme naplánovat si v tomto období celodenní výlet k útesu Ningaloo a při troše štěstí vás tak čeká setkání na celý život. 

Když spatříte u přídi lodi typickou siluetu se světlými skvrnami spolu s pruhy, zatají se vám okamžitě dech. Vidět jen kousek od vás tak obrovské stvoření je neuvěřitelné. Možná pro někoho znepokojující. Ale jděte určitě do toho! Seberte odvahu, oblékněte plavky, nasaďte šnorchl a potopte se za ním. Pod vodou se najednou otevře svět, který jste ani nečekali. 

potapeni-se-zralokem2_ng-list-article-p.jpg

Tento fascinující svět korálů je na dosah ruky. Navíc vás určitě nepřekvapí, že útes a pobřeží Ningaloo jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Útes jako takový je dlouhý 250 kilometrů a jedinečný svou blízkostí k pevnině. Ve svém nejužším místě k němu stačí doplavat 100 metrů. Žralok velrybí má na útesu širokou společnost. 700 druhů ryb a různých želv a dalších 300 druhů korálů. To vše vám dává stovky důvodů, proč si pro svou dovolenou vybrat zájezd do Austrálie na její západní pobřeží a vydat se na potápění se žralokem velrybím

Jiný kraj, jiný mrav, jiný žralok

Chcete ještě větší adrenalin? Pak se s námi přesuňte na jih Austrálie a setkejte se se žralokem bílým. Žralok bílý je považován za jednoho z největších predátorů planety. Plankton určitě není jeho denní chleba. Nezapomenutelné zážitky a celou řadu dobrodružství zažijete na lodi, která je speciálně upravená pro setkání se žralokem v jeho přirozeném prostředí.

potapeni-se-zralokem3_ng-list-article-p.jpg

Petr z cestovní kanceláře Go2 cestovatelům, kteří se do Austrálie chystají, doporučuje cestu z Port Lincoln k ostrovu Neptun. Do národního parku může plout omezené množství lodí, a proto vaši cestu tímto způsobem nic nenaruší.Turismus je tu díky nařízení udržitelní a žraloci se tak nesetkávají s lidmi příliš často. Tímto způsobem si na jeho přítomnost nezvyknou a jsou stále divocí.

potapeni-se-zralokem6_ng-list-article-p.jpg

Austrálie ale není jenom o žralocích. Potkáte se tu s celou řadou zvířat, které nikde jinde nenajdete a ještě více v kulisách nádherné zahrady. Inspirujte se a pusťte se do plánování své cesty do Austrálie. Uvidíme se u protinožců!

Související články