11 neprůstřelných důvodů, proč si pořídit kočku

bigstockphoto.com
|
24. 03. 2018
|
Hele kočko, nechceš kočku? Máme pro tebe rovnou 11 důvodů, proč o téhle citové a chlupaté investici vážně uvažovat. Dej vale předsudkům a zjisti, jak může tenhle chlupatý společník naplnit tvé srdce láskou a postel chloupky.

https://fera24.cz/krmiva-pro-kocky/Důvod č. 1: S kočkou nikdy nebudeš sama

Že tě ten bastard nechal pár měsíců před naplánovanou svatbou? Užíval si s tvojí nejlepší kamarádkou a lhal, kudy chodil? Pak si srdečně pogratuluj, nakup zásoby vína a čokolády, ulehni s kocourem (tím opravdovým, ne s tím bastardem) do pelechu (ideálně tvého, ne jeho) a nadávej na všechny strany. Tenhle věrný společník tě na holičkách nenechá a bříško k drbání ti nabídce vždycky, když to budeš nejvíc potřebovat.

Důvod č. 2: Kočka tě nebude kontrolovat a nezahrne tě výčitkami

Jdeš pařit s kámoškami? Nikomu se nemusíš zpovídat, v kolik asi přijdeš, s kým jsi tančila ani kolik jsi toho vypila. Nespěchej a bav se! Kočka počká. Pokud domů dorazíš v brzkých ranních hodinách, dámská akcička se zvrhne a z tebe bude táhnout jako ze sudu, morální kocovinu si vytrpíš sama, v klidu a bez svědků a žádných výčitek ze strany kocoura se rozhodně bát nemusíš.

To samozřejmě za předpokladu, že jsi mu před odchodem nechala na oblíbeném místečku čistou vodu, oblíbené granulky a nějaký ten úplatek v podobě pamlsku. V opačném případě můžeš počítat s loužičkou na novém gauči nebo dárečkem v podobě bobků či vyzvracených chlupů v tvých nejoblíbenějších lodičkách.

Důvod č. 3: Kočka tě bude vždycky bezmezně milovat

A je úplně jedno, jestli se zrovna nalíčíš, nebo ne, a oblečeš si ty hříšně krátké šatičky, které sis koupila za poslední peníze z výplaty, nebo tepláky, které ti slouží už pěknou řádku let. Když dáš svému chlupatému štěstíčku najíst, sem tam mu vyčistíš záchod, vyčešeš mu kožíšek a pomazlíš ho, bude tě bezmezně milovat až do konce svého kočičího života.

bigstock-cute-little-red-kitten-sleeps-77471801.jpg

Kočičí láska je bezmezná, o tom není pochyb.
bigstockphoto.com
Kočka tě zahrne láskou, i když budeš mít zrovna mastné vlasy z fitka nebo chřipku.

Důvod č. 4: Před kočkou se nemusíš přetvařovat

Ne, kočku fakt nezajímá, že v posteli umíš být pořádná dračice a před tchyní i maminkou si hraješ na andílka. Rupla jsi u zkoušky? Nemáš zkrátka svůj den? Potřebuješ oraz, teplou vanu a čokoládovou fontánu?

Žádný problém a žádné přetvařování! Kočka stejně vycítí tvé aktuální rozpoložení a buď se stáhne do ústraní, nebo ti přijde dokázat svou nezměrnou kočičí lásku zakousnutím do ruky či hygienou obličeje sakramentsky drsným jazýčkem, kterým jsou tyhle vznešené krásky od přírody obdařeny. 

Důvod č. 5: Kočka nepotřebuje teplou večeři

Aby ses celé odpoledne plácala s panenkou na pepřové omáčce, domácími hranolky a vlastnoručně vyrobenou majonézou? Ani omylem! Tvůj čtyřnohý miláček ti bude nejvíc vděčný za občasný pamlsek, oblíbené granule a sem tam nějakou tu „omylem“ upadnutou dobrotu ve formě zbožňované olivy nebo lžičky vymáchané ve smetaně.

via GIPHY

Důvod č. 6: Kočka se k tobě přitulí, aniž by si slibovala sex

Ležíš, usínáš a najednou tě na tváři začne něco šimrat. Pravděpodobně to nebude partner, který by si na tobě testoval tantrický sex, ale tvůj čtyřnohý a chlupatý mazlík, který má zrovna „tulivou“. Pomuchlej ho, seč ti síly stačí, a pamatuj – tohle mazlení rozhodně nebude předehrou k následujícímu milostnému aktu. Jde o čisté a upřímné vyjádření vděku a lásky tvého nejvěrnějšího kočičího společníka. Pánové by se měli zamyslet a inspirovat se!

Důvod č. 7: Kočka je čistotná, a aby voněla, nepotřebuje zásobu deodorantů

Že kočky smrdí? Nesmysl! Pokud ano, tak je prase jejich dvounohá majitelka, která nevěnuje dostatečnou péči jejich srsti, záchodům a pelíškům, v nichž odpočívají. Malá koťátka se začínají čistit zhruba ve čtyřech nebo pěti týdnech a s touhle pečlivou hygienou neskončí dřív, než je skolí nějaká nepěkná nemoc či pokročilé stáří.

Jediným „zapáchajícím problémem“ může být pohlavní dospělost kocoura, jehož moč začíná v určitém věku nevábně páchnout a on se jí snaží označkovat teritorium. Od problému v drtivé většině případů pomáhá kastrace, která z tohoto hormony nabitého alfa samce opět udělá voňavé, chlupaté a přítulné klubíčko. 

via GIPHY

Důvod č. 8: Kočka tě naučí uklízet

Byla jsi zvyklá na lince až do rána nechávat nádobí od večeře? Zbytky nedělního oběda? Nebo jsi vytáhla vysavač jednou za týden, protože „těch pár smítek prachu nemá smysl uklízet“? S kočkou tyhle prasečinky okamžitě končí.

Taková rozdováděná smečka v zápalu boje a hry totiž dokáže poměrně spolehlivě zlikvidovat slavnostní servis po babičce i právě zakoupenou panenskou svíčkovou za tři stovky. O chlupech po celém bytě ani nemluvě. Takže hadr a smeták do ruky a jedem‘!

Důvod č. 9: S kočkou se nebudeš nikdy nudit

Majitelé kočky se shodují na tom, že od té doby, co je tenhle čtyřnohý společník součástí jejich kvartýru, televizi prakticky nepotřebují. O zábavu totiž mají postaráno několikrát denně. Akrobatické prvky, které ti tahle chlupatá kráska předvede, neuvidíš ani v tom nejlepším cirkusu. O neskutečných kouscích, které kočky zvládají, když prosí o pamlsek ani nemluvě.

via GIPHY

Důvod č. 10: S kočkou nikdy nezaspíš

Upřímně nevím, jak to dělají, ale kočky mají o čase lepší přehled než já. Aniž bych v ložnici pípla, kočka přesně pozná, že je čas na vstávání. Pokud si chci přispat byť jen o pět minut, moje chlupatá láska je nekompromisní (a v zásadě zodpovědnější než její majitelka) a mňouká tak dlouho, dokud opravdu nevstanu. Bohužel jí ještě nikdo neprozradil, že kromě pracovních dnů existují také svátky a víkendy

Důvod č. 11: Kočka je empatická a vycítí, když je ti ouvej

Je úplně jedno, jestli tě chytila příšerná migréna, pohádala ses s nejlepší kámoškou nebo si tě pozval šéf na kobereček. Byť nejsou kočky tolik kontaktní jako psi, pokud tě něco trápí, vycítí to a okamžitě přispěchají na pomoc.

via GIPHY

Jejich „balíček první záchrany“ obsahuje relaxační vrnění do ucha, masáž citlivými tlapkami v oblasti zad nebo šíje, vřelé polibky maličkou tlamičkou a termoterapii huňatým kožíškem. Jen řekni, není tohle péče, která by postavila na nohy i mrtvého?

 

Související články