Dovolená pro singles: jak na ni a kam se vydat?

single dovolená
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
25. 04. 2016
|
Všechny tvoje kamarádky už mají rezervované letenky někam do ráje, kde stráví 14 dní se svým milým, ale ty nemáš ani toho milého? S rodiči na chalupu se ti ze srdce nechce a ráda bys poznala něco nového? Vydej se na dovolenou sama!

Nikde není psáno, že krásná místa, dlouhé pláže a luxusní resorty jsou jen pro zamilované párečky, znuděné manžele s dětmi nebo dvojice seniorů na zaslouženém odpočinku. Jsou i pro mladé single kočky, které nemají a možná ani nechtějí mít někoho, s kým by se po večerech vodily za ruku. Jenom si musíš dobře vybrat destinaci, aby sis volno stoprocentně užila a všechno bylo fajn. 

Ta podezřelá

Je pravda, že budeš možná v zajetých stereotypech mírně podezřelá, až se budeš sama procházet po pláži, sama si vychutnávat večeři a potom na baru drink. Není divná? Není to psychopat? Určitě je divná! Ale ber to tak, že nejsi jediná. A kdyby všichni, kteří právě nemají parťáka, seděli doma, co by to mělo za logiku? 

Možná je s sebou přibal. Co? Kondomy… a 8 šokujících faktů, které nepochopíš!

sama na baru

Jak naplánovat dovolenou, když na ni pojedeš sama

Přece jen a jen podle sebe. S cestovkou můžeš vyrazit, kam se ti zachce. Delegát ti zajistí informace i všechno ostatní, co budeš potřebovat, a do jisté míry se postarají o tvoje bezpečí. Takřka o nic se nebudeš muset starat, dny strávíš na pláži, ve vlnách moře, pozorováním místních i rekreujících se kocourků, večer si dáš na baru drinků, na kolik budeš mít chuť, a nikdo tě nebude krotit, abys nedělala ostudu… To zní víc než dobře, ne?

Razantně větší dobrodrůžo je to v případě, že se rozhodneš jet na vlastní pěst. Pak už bys měla zvážit, kam to bude, protože s sebou nebudeš mít žádnou oporu, pokud se teda nerozjedeš ke známým do Německa. Rozhodně bys měla vynechat lokality, kde se ženy bojí i s doprovodem mužů. Třeba na východ od nás by se ti ta cesta nemusela moc vyplatit. 

dívky v autě

Na druhou stranu jsou bezpečné země, kam se žena bát nemusí. Může to být Skandinávie, pokud tě láká turistika, hory a fjordy, zhruba stejné riziko jako u nás tě čeká v jižní Evropě, v resortech v Karibiku, na Bali… Možností je spousta. Pamatuj ale, že si všechno musíš zařídit sama. Pokud se tedy bojíš na ulici někoho požádat o radu, asi to nebude úplně to pravé ořechové. 

Začni se toulat

Jestli máš auto, sbal si věci na tak dlouho, jak dlouhou máš dovolenou, a jen tak odjeď. Samozřejmě by ses neměla beze slova vypařit, někomu bys měla říct, kam zhruba se chystáš jet a kam se chceš podívat. Jinak ale můžeš bez ohledu na celý svět improvizovat a to je opravdu notně osvobozující. 

Stopem to nezkoušej

Cestovat stopem je docela riskantní záležitost i pro dvojice, takže tuhle variantu raději zavrhni. Nikdy nevíš, na koho narazíš a čeho všechno bude schopen. Dobrou variantou pro nezávislé toulání je vlak, ale je pravda, že abys z cesty něco měla, chtělo by to delší než jen čtrnáctidenní volno. Takovou cestu je taky potřeba dopředu naplánovat, vědět, kdy kde budeš a kolik času budeš mít na svoje zastávky. 

Jak poznat, že už to prostě nefunguje? 8 signálů vztahu, který spěje k rozchodu. Víš o nich?

na kolejích stála

To, že jsi sama, neznamená, že máš zůstávat doma!

Léto se blíží, tak začni plánovat, co podnikneš. Pokud máš dostatek financí a chceš se někam podívat, nevadí, že nemáš přítele, manžela nebo kamarádku, která by s tebou jela. Odcestuj jednoduše sama a bez jakýchkoli omezení. Jen mysli na svou bezpečnost a zbytečně neriskuj. Užij si cestu i sama!

Pro začátek si dopřej i krátkodobý zážitek, pak už plánování půjde líp

 
Související články