6 mýtů o single ženách. Taky ti lezou na nervy?

Single ženy fakt nejsou asociálové.
07. 03. 2017
|
Patříš k těm svobodným ženám, které vědí, jak se svým životem naložit, jsou spokojené a vyrovnané, ale přesto o nich kolují drby, že jsou divné, že nikoho nemají? Nebo patříš právě na pomyslnou druhou stranu barikády a zbytečně se strachuješ třeba kvůli kamarádce?

Ať tak, či tak, přijdou ti vhod následující řádky. Jsou totiž o tom, že když kočka žije sama, rozhodně to neznamená, že by byla divná, vadná, nešťastná nebo nevyrovnaná a že by nevěděla, co od života chtít a co s ním udělat. Jasně že jsou ve společnosti i ty ženy, které prahnou po partnerovi a rodině, ale nedaří se jim najít vhodný protějšek, takže jsou zoufalé až na dně. O těch ale jindy. Tady jsou mýty, které o single ženách panují a je třeba je vyvrátit jednou pro vždy.

Mýtus č. 1: Jsou divné!

Jak divná? Je spousta hodně divných holek, které už jsou ve dvaceti vdané a s manžílkem si žijí rádoby spokojený rodinný život. Jsou divné, protože nemají zájmy, upnuly se na dítě, denně stojí u plotny a pečou nevkusné dorty ve tvaru pánského a dámského přirození.

Single holky nejsou divné. Jenom se rozhodly nejít tou cestou, která se od nich zřejmě očekávala a která jim byla vytyčována tak dlouho, až se rozhodly ji totálně ignorovat.

Mýtus č. 2: Nikdo je nechce

To taky není tak úplně pravda. Single holky nejsou všechny šeredné jak noc nebo naprosté pipinky, s nimiž by nikdo nechtěl trávit čas. To ona nikoho nechce a nepotřebuje. Kromě toho – podívej se na tu spoustu nijak zvlášť krásou oplývajících holek, ty jsou totiž ve většině případů zadané nebo vdané. Ty hezké, které navíc mají osobní kouzlo a šarm, si mohou vybírat a dobře to vědí. Největším pozitivem těchto žen je, že si po většinu času vystačí samy!

Mýtus č. 3: Mají jenom kočku nebo psa

Že jsou single ženy tak zoufalé, že si pořídí kočku nebo psa a očekávají od zvířat nějakou náhradu, někoho, kdo je bude mít rád, když je nemá rád muž? Vůbec. Single ženy mají rády zvířata a chtějí parťáka. Navíc si dobře uvědomují, že pes nebo kočka jim nebudou vyčítat, když se čas od času při spanilé jízdě po barech ve městě utrhnou ze řetězu. A že zvířata je budou mít ráda za každé situace a nebudou nic předstírat.

Zvířata jsou pro single ženy parťáky, ne náhradami za absentujícího muže.
bigstockphoto.com
Psa nikdy nebudeš přemlouvat, aby si s tebou šel zaběhat. Půjde rád!

Mýtus č. 4: Jsou sobecké!

Společností se jako rakovina šíří fáma, že single ženy jsou vesměs sobecké. Že je zajímá akorát kariérní úspěch, dovolená v exotických krajích a pravidelná docházka na kosmetiku. Průzkumy ale ukázaly, že single ženy se svým časem nakládají ve prospěch své primární rodiny, tedy rodičů a sourozenců, a taky se často zapojují jako dobrovolnice tam, kde je jich potřeba.

Sobectví? Kdepak.
bigstockphoto.com
Single ženy nejsou sobecké. Naopak - často pomáhají tam, kde je někdo potřebuje.

Mýtus č. 5: Budou samy až do smrti

Nikde není řečeno, že se to jednou nezmění a single žena nezatouží po partnerovi a taky si ho najde. Nikde taky není řečeno, že osamoceně neumřou aktuálně vdané dámy – pokud nezemřou s manželem ve stejnou chvíli, jeden z nich zůstane na světě sám a nutno podotknout, že to častěji bývají ženy. Single ženy navíc nejsou osamocené. Mají přátele, ať už single, nebo ty, kteří prožívají rodinný život. Single ženy fakt nejsou asociálové.

Přečti si také: Kočky na prahu třicítky – matky i zastydlé puberťačky

Mýtus č. 6: Někdo ji moc zranil

„Někdo jí určitě hrozně ublížil a ona se přes to nepřenesla,“ zní další fáma a opět je tak nějak mimo. Každý z nás byl z nějakého vztahu zklamaný, měl pocit, že už se nikdy nezamiluje a že život skončil. Ale u single žen to rozhodně není pravidlo. Obvykle to není tak, že by zažily až takové zklamání, že by se z něj nedostaly ani za několik let. Jenom nechtějí jít onou vytyčenou cestou, o které už byla řeč výš.

Patříš k single kočkám? Napiš nám svůj důvod, proč ses tak rozhodla, na Facebooku nebo na Instagramu s hashtagem #jsmekocky!

Související články