Světová jednička mezi bourbony Jim Beam letos slaví 225. výročí

Stock
Komerční článek
|
22. 07. 2020
|
Značku bourbon whisky Jim Beam znají lidé po celém světě. Základ tvoří více jak 225 let starý tajný recept rodiny Beamů, který neustále vylepšovalo a dovádělo k dokonalosti sedm rodinných generací. Letošní výročí 225 let od založení má oslavovat dosavadní úspěchy a být zároveň příslibem dalších příjemných zážitků spojených s Jim Beam pro všechny jeho příznivce.

Historii značky Jim Beam začali psát v 18. století Böhmovi, německá rodina, která se vydala do Ameriky splnit si své podnikatelské sny. Usazeni v Kentucky, s novým příjmením Beam, začali pěstovat kukuřici. Její přebytky vypálili a nechali ležet v dubových sudech. Přestože v Americe byla tou dobou populární žitná, nebál se mladý James Beam riskovat a nabídnout trhu Kentucky Straight Bourbon Whisky podle Beamovy rodinné receptury. Oproti žitné vynikal bourbon jemnější a sladší chutí, což si Američani a posléze i zbytek světa velice oblíbil.

V dnešní době si Jim Beam můžete objednat ve více než 120 zemích světa. Oproti řadě ostatních bourbonů zraje Jim Beam v silně vypálených sudech minimálně 4 roky, proto dosahuje vanilkově kořeněného aroma s letmým dotekem karamelu a čistým závěrem.   

jb_honey_kentucky_storm_lahev_sirka.jpg


Stock

Bourbon si vychutnáte jak v čisté podobě, tak i v řadě míchaných drinků. Perfektním letním osvěžením je například Jim Beam s colou, kde se příjemně harmonizuje kořenitý charakter anebo Jim Beam Kentucky Storm, jehož základem je Jim Beam Honey v kombinaci se zázvorovou limonádou a limetovou šťávou.

Namíchejte si skvělé letní drinky s JIM BEAM:

Jim Beam & Cola

Sklenici naplňte ledem a zalijte panákem Jim Beam. Přilijte colu, vložte do sklenice pár plátků citronu a zamíchejte

Jim Beam Kentucky Storm

Sklenici naplňte ledem a zalijte panákem Jim Beam Apple. Přilijte zázvorové pivo, vložte do sklenice pár plátků limety a zamíchejte

Jim Beam Kentucky Straight Bourbon

Oproti spoustě ostatních bourbonů zraje Jim Beam v silně vypálených sudech minimálně 4 roky, proto dosahuje vanilkově kořeněného aroma s letmým dotekem karamelu a čistým závěrem.  

1.jpg


Stock

Jim Beam Black Extra Aged

Komplexní chuť vyzrálého bourbonu Jim Beam Black Extra Aged nabízí dřevitost získanou dlouhým zráním v opálených dubových sudech. Díky tomu má svou temně jantarovou barvu. Ve vůni najdete vanilku a kandované ovoce, v chuti objevíte kořeněné a dřevité tóny s příměsí karamelu. Dlouhotrvající závěr zanechává kouřivost, dubové dřevo, vanilku a další koření.

2.png


Stock

Ochutnejte i ochucené varianty Jim Beam:

Jim Beam Apple a Jim Beam Honey

V ochucených variantách Jim Beam Honey a Apple najdete typickou dřevitost bourbonu zjemněnou nasládlými tóny vybraných ingrediencí. Skvělá volba pro servírování v čisté podobě i v míchaných drincích.

3.jpg


Stock

4.jpg


Stock

O Stock Plzeň – Božkov:

Společnost STOCK Plzeň-Božkov je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již téměř 100 let. S portfoliem čítajícím více než 100 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Koupí společnosti BARTIDA v červnu 2019 doplnila společnost Stock Plzeň- Božkov své portfolio zejména o prémiové značky lihovin. BARTIDA je v Česku mimo jiné distributorem kubánského rumu Legendario, producentem vlastních ovocných a bylinných likérů Bartida Original a obchoduje s destiláty a rumy z mnoha zemí.

Tagy: 
Související články