TOP 10: Nejlepší sushi restaurace v Česku, které musíš navštívit

Bigstockphoto
|
11. 04. 2022
|
Víš, co si řekne ryba, když ji přivezou do sushi restaurace? „A je to v rejži!“ Pokud si na sushi ráda pochutnáváš, máme pro tebe tipy, kam na něj vyrazit.

Yami Sushi House

Pražský sushi house ocení nejen milovníci tradičního sushi, ale taky dalších japonských pokrmů. Pokud chceš vidět sushi mistry přímo při práci, zarezervuj si místo na sushi baru a klidně jim koukej pod ruce. V Yami Sushi House nechybí letní teráska a příjemná atmosféra, díky které si vychutnáš ty nejlepší japonské speciality z těch nejčerstvějších a autentických surovin.

 • Ochutnáš sushi i tradiční japonské pokrmy
 • V létě je k dispozici venkovní terasa
 • http://www.yami.cz/

yami_sushi_house.jpg

Tenhle sushi house nikdy nezklame.
Yami Sushi House

Hanabi Sushi House

Další sushi house najdeš přímo v centru Prahy na adrese Petrská 11. Tradiční japonské speciality tady připravují už od roku 2011, takže nejde o žádné začínající nováčky. Restaurace je zařízená do tradičního japonského stylu, ze kterého na tebe dýchne jedinečná atmosféra, která celý tenhle gastro zážitek ještě více umocní. Ochutnat můžeš řadu sushi setů nebo vybírat japonské speciality z menu à la carte. Samozřejmostí je i nabídka saké a japonského piva.

hanabi_sushi_house.jpg

Na sushi? Určitě to těch nejlepších restaurací v Česku!
Hanabi Sushi House

THE SUSHI BAR

Tenhle pražský sushi bar je unikátní zejména v tom, že sushi pro své zákazníky připravuje už 18 let, a to z těch nejčerstvějších surovin, které si sem nechávají dovážet z celého světa rovnou 2x týdně! Kuchaři, kteří ti tady japonské speciality připraví, prošli učením japonských sushi mistrů, takže máš jistotu, že pokrm bude nejen autenticky vypadat, ale taky chutnat. Kromě sushi si tady můžeš pochutnat na ústřicích, grilovaných rybách nebo mořských plodech.

 • Sushi bar s osmnáctiletou historií
 • Vedle sushi baru najdeš obchod zaměřený na prodej mořských plodů a kvalitních vín přímo z Francie
 • http://sushi.cz/

sushi.jpg


The Sushi Bar

Tsurī sushi & fusion

Tenhle ostravský klenot najdeš v části Poruba, na ulici U soudu. Hned v úvodu tě upoutá zkušený sushi mistr, který jednotlivé dobroty připravuje přímo před zraky návštěvníků, milá obsluha a útulný interiér. Kromě stálé nabídky sushi setů a dalších japonských pokrmů ochutnej taky polévky a hlavní jídla týdne, které vystřelí tvoje chuťové pohárky do nebes.

tsuri.jpg

Skvělé sushi si můžeš dopřát i v Ostravě.
Tsurī sushi & fusion

Gokana Sushi Bar

Další ostravský skvost najdeš na ulici Zámecká 1666, přímo v centru Ostravy. Oblíbená japonská restaurace si zakládá na těch nejčerstvějších pokrmech a autentických chutích připravovaných jídel. Samozřejmostí jsou nejrůznější sushi sety, stejně jako řada dalších japonských specialit. Příjemné prostředí, které zaujme kámoše i obchodní partnery, je místem, kde zapomeneš na strasti a starosti všedních dnů.

 • Stylový interiér restaurace
 • Sushi sety a řada tradičních japonských pokrmů
 • http://gokana.cz

gokana.jpg

A ostravské sushi ještě jednou.
Gokana

Mori Restaurant & Lounge

Tuhle sushi restauraci najdeš v Brně a ochutnat tady můžeš nejen poctivé sushi a japonské dobroty, ale taky vyhlášenou korejskou kuchyni, na kterou se tady specializují. Jednotlivé pokrmy tě dostanou nejen svou chutí, ale zejména nápaditým stylem servírování. Jedinečný gurmánský zážitek umocní interiér restaurace, který navrhovalo zkušené designérské studio Identity Design.

the_mori.jpg

Sushi je populární snad po celém vyspělém světě.
Mori Restaurant & Lounge

Yami Sushi Bistro

Tohle bistro je mezi ostatními sushi restauracemi výjimečné rovnou v několika ohledech. Přímo na místě si totiž můžeš vytvořit vlastní sushi rolku, nebo dokonce sestavit celé menu z oblíbených ingrediencí

Pokud se ti nechce vymýšlet nic nového, ochutnej stálou nabídku nebo specialitu v podobě tradičního korejského pokrmu Bibimbap, servírovaného v horké kamenné nádobě. Kromě netradiční nabídky tě překvapí i jednoduchý, moderní a stylový design interiéru, který je ideální k rychlému obědu i posezení s přáteli či obchodními partnery.

 • Sestavit si můžeš vlastní sushi rolku nebo celé menu
 • Korejská specialita Bibimbap, servírovaná v horké kamenné nádobě
 • http://www.yamibistro.cz/

yami_istro.jpg

Tady si můžeš svoje sushi i sama sestavit.
Yami Sushi Bistro

Yamato Restaurant

Kořeny téhle japonské restaurace položil na podzim 2013 šéfkuchař, zakladatel a spolumajitel Marek Hora. To za značného přispění známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha, díky němuž se dle slov Marka podařilo nastavit správný kurz a dodat příznivý vítr do plachet téhle jedinečné restaurace, kde můžeš ochutnat nejrůznější druhy sushi, ale i tradiční japonská jídla a několik druhů pravého japonského saké. Největším lákadlem je nejen stylové prostředí, ale zejména autentická chuť jednotlivých specialit.

yamato.jpg

O sushi v Česku není nouze.
Yamato Restaurant

Planet Sushi

Tahle jedinečná sushi restaurace je na pražském Andělu stálicí už od roku 1997. Za jejím vznikem stála zvědavost majitele, který se chtěl přesvědčit, že Japonsko je něco víc než jen samurajové, gejši a saké. Země vycházejícího slunce (a zejména pak její kuchyně) ho uchvátila natolik, že se po návratu rozhodl poodhalit její tajemství všem gurmetům a milovníkům japonských pokrmů.

 • Sushi sety i oblíbené poke bowl
 • Věrnostní systém s řadou atraktivních nabídek
 • http://planetsushi.cz

planet_sushi.jpeg

Na tuhle restauraci jen tak nezapomeneš.
Planet Sushi

SOHO restaurace

Na závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku, kterou je pražská SOHO restaurace. Tu najdeš na Podolském nábřeží. V téhle fine dining restauraci ochutnáš euro-asijskou fusion kuchyni a populární japonské sushi pokrmy připravené zkušenými šéfkuchaři z těch nejčerstvějších surovin. Autentická chuť jednotlivých pokrmů a stylový interiér tě doslova vystřelí do oblak!

 • Klasické i degustační menu
 • Rodinné brunche a společenské eventy
 • https://soho.cz/

soho.jpg

Za gastro zážitkem se můžeš vydat třeba do Podolí.
SOHO restaurace
Související články