Obojky pro kočky: Vše, co potřebujete vědět

zooroyal.cz
Komerční článek
|
03. 04. 2023
|
Kočky jsou zvědavá stvoření a mají přirozenou tendenci zkoumat své okolí. Bohužel, jejich láska k dobrodružství je někdy může dostat do problémů. Proto byste měli své kočce pořídit obojek, který ji může pomoci identifikovat, pokud se ztratí. V tomto článku se podíváme na výhody a výběr obojku pro kočky.

Obojek pro kočky jako důležitý bezpečnostní doplněk

Kočky, které tráví čas venku nebo mají přístup k únikovým cestám, by měly vždy nosit obojek pro kočky s identifikačními známkami. Pokud se vaše kočka zatoulá nebo ztratí, obojek s visačkou zahrnující vaše kontaktní údaje vám může pomoci zajistit, že vám vaši kočku někdo vrátí.

Dalším bezpečnostním aspektem může být samotný design obojku. Kočky jsou obecně známé svým nočním potulováním, které pro ně může být mnohdy nebezpečné. Jelikož nejsou ve tmě vidět, vystavují se riziku, že je při přecházení silnice srazí auto. Pokud ovšem zvolíte obojky pro kočky, které jsou vyrobeny z reflexních materiálů, riziko takového nebezpečí účinně snížíte.

Důležité je také zmínit, že klasické kočičí obojky neslouží k připnutí vodítka pro kočky. Pokud se se svou kočkou chcete vydat na procházku, budete jí muset pořídit speciální postroj, na který lze připnout vodítko.

obr2_jsmekocky.jpg


zooroyal.cz

Jak na správný výběr obojku pro kočky

Rozhodli jste se pořídit obojek pro svého chlupatého přítele? Při výběru je třeba mít na paměti důležitá bezpečnostní hlediska, na které se nyní společně podíváme.

●Správná velikost

Nejprve se ujistěte, že obojek vaší kočce správně sedí. To si můžete jednoduše ověřit tak, že budete schopni pod nasazený obojek pohodlně vložit dva prsty. Příliš těsný kočičí obojek může způsobit nepohodlí nebo zranění, zatímco příliš volný obojek se může jednoduše zachytit o různé předměty. Kromě toho je důležité pravidelně kontrolovat, zda obojek vašemu mazlíčkovu stále dobře sedí, zejména během prvních několika dnů používání.

●Provedení obojku

Při výběru obojku pro kočky je také důležité věnovat pozornost designu a případným přidaným ozdobám. Obojky mohou mít různé doplňky, jako jsou cvočky, rolničky nebo přezky. Je však důležité zajistit, aby byly tyto ozdoby správně nasazeny na obojek a nezpůsobovaly vaší kočce nepohodlí nebo podráždění.

●Vysoká kvalita

Kvalita kočičího obojku je kritickým faktorem, pokud jde o zajištění bezpečnosti vaší kočky. Špatně vyrobený obojek pro kočky se může snadno zničit nebo ztratit své části, čímž se vaše kočka může vystavit riziku zranění nebo ztráty. Například kvůli roztrhanému obojku se váš mazlíček může lehce zachytit o nějaký předmět.

Zaměřte se tedy na to, aby byl obojek pro kočky vyroben z odolných materiálů, které zvládnou opotřebení a jen tak se nerozpadnou. Vysoce kvalitní obojek pro kočky si navíc udrží svůj tvar i po vystavení povětrnostním vlivům, hrubé hře nebo škrábancům od vaší kočky.

Související články