Barvy pro blondýnky: V tomhle nebudeš vyblitá!

co nosit k blond vlasům za oblečení?
|
11. 03. 2017
|
Každé červené auto není ferrari a stejně tak každá blondýna nevypadá jako já. Nebo jako Paris Hilton. Pro většinu blonďaté populace tak bohužel neplatí oblíbené rčení mojí babičky „ty budeš vypadat dobře i v pytli od brambor“. Nebudete.

Vezměte si na sebe světle hnědou a kolegové se vás budou ptát, jestli vám náhodou není špatně. Jaké barvy se hodí pro blondýny? Bohužel na tuhle otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Respektive – podle mě je to růžová.  Ale ne každý na ní má koule. Já to znám moc dobře, polovina blondýn i všech ostatních holek vám bude tvrdit, že růžová je barva pro slepice a barbíny.

Víte, proč to říkají? Mají moc velký zadky a moc malý sebevědomí na to vyjít si ven v růžových kraťáskách a bolerku. A pravděpodobně by se pod tíhou všech těch pohledů a blbých poznámek o Kenovi rozbrečely. Otázka by tedy měla znít takhle: Jaké barvy by měly blondýnky nosit, když neunesou růžovou?

Studená blond a platina: Vsaďte na světlé barvy a na pastelky

Pokud ladíte svoje vlasy do studeného blond odstínu a sluší vám to, zabruste s výběrem barev oblečení ke světlejším, jasným barvám se studenými tóny. Z těch tmavých doporučuji pouze černou a inkoustově  modrou. Kromě vlasů záleží totiž i na pleti a barvě očí. U platinových blondýnek předpokládám světloučkou pleť, ke které se tmavé oblečení příliš nehodí. V některých případech si můžete dopřát i čistě bílou. Ale pozor – pokud vaše zuby nesvítí stejně jako záchod po útoku mistra Propera, na jasně bílou zapomeňte.

Reese bude vypadat dobře ve všem. Kombinace černé a bílé je údajně nesmrtelná, může ale občas působit rochu výstředně. FOTO: Mingle MediaTV, Wikimedia Commons

Embargo platí na barvy se žlutými a oranžovými tóny. Je dost pravděpodobné, že by vás v nich mohli prohlásit za mrtvou. Naopak pastelové barvy by vám měly slušet nejvíc a stejně tak ty s modrými nebo šedými tóny.

TOP informace o barvách pro studenou blond

 • Chcete zabodovat? Totálně sexy budete v pastelech a barvách s modrým nebo šedým podtónem. Ten může mít klidně i červená, chápeš?
 • Mátová zelená, baby blue, pudrová růžová, levandulová – to je terno pro holky s porcelánovou pletí a studenými blond vlasy.
 • Vyhněte se barvám s oranžovými, červenými a zlatými podtóny. Naopak dobře by vám měly sedět barvy se šedými tóny, studenými tóny. Dejte si pozor na teplou oranžovou a růžovou, ale třeba i na teplou tyrkysovou.
 • Platinovým blondýnkám bude slušet hnědošedá barva (taupe) i sněhově bílá. Tu si můžou dovolit i dívky s platinovými melíry kolem obličeje.
 • Barvy jako slonovinová, velbloudí nebo zlatá vám nemusí sedět dobře. Mají v sobě žluté podtóny a v kombinaci se světlou pletí to působí poněkud mrtvolně.
 • Pokud chcete nosit černou, zvolte k ní výrazné líčení a outfit doplňte vhodnými doplňky – třeba stříbrnými šperky nebo něčím v barvě, která vás rozjasní.

Lily Donaldson to má těžké. Vlasy má totiž s platinovým i medovým odstínem. I proto je studený nádech v zelených šatech akceptovatelný. FOTO: Georges Biard, icensed under CC by SA 3.0 via Wikimedia Commons

Blondýna v červených šatech? Je to ještě vůbec sexy? Není červená jako červená, a to o tom ferrari je to pravda. Základ je vybrat si správně mezi studenou a teplou červenou a pak už můžete jen doufat, že se vám podaří najít tu správnou harmonii mezi líčením a doplňky. Bohužel je velmi pravděpodobné, že budete vypadat spíš frivolně než úžasně. Je mi líto, že to musím být já, kdo vám tuhle novinku prozradil.

Teplá blond a medové odstíny: Syté barvy vám dodají šťávu

Blondýnky s medovými vlasy (nebo jakkoli jinak nazveme teplý blond odstín) mají to štěstí, že si můžou dovolit opravdu hodně. To úplně nejlepší je, když zvolí oblečení s teplými tóny a také výrazné, syté barvy. Doslova k nakousnutí budete v teplých odstínech červené a růžové, jako je korálová, rumělková nebo broskvová. Pá pá je naopak potřeba udělat studené růžové (ano, také mě to mrzí), nebo čistě bílé, kterou se neustále a opakovaně snažíte nosit. Nedělejte to. Ve sněhové bílé vypadáte starší, tlustší a vrásčitější. Mnohem lépe vynikne vaše opálená pleť s krémovou, smetanovou a zlatou barvou.
A co černá? Není to sice to pravé ořechové, ale když ji doplníte vhodným líčením a doplňky, projde vám to. Třeba bronzové stíny a korálově růžová tvářenka udělají hodně. Z doplňků by k vám mělo sedět zlato.

Denise Richards to prostě zvládá líp, promiň, Paris. K vlasům se zlatavým nádechem prostě patří i teplý odstín šatů. Zlatá jde k těmto blondýnkám daleko lépe než stříbrná. FOTO: Denise Richards by Toglenn, Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons, Paris Hilton by Eva Rinadli, Licenced under CC via Wikimedia Commons

TOP informace o barvách pro teplou blond

 • Blondýnkám s teplým odstínem vlasů bude sedět oblečení s červenými a oranžovými podtóny. Zkrátka s těmi teplými!
 • Zabodujete s výraznými, sytými barvami, kterým se také někdy říká „jewel tones“ podle nejslavnějších drahokamů.
 • Spíš než pastely, které sedí ke studeným blondýnám, vám budou slušet teplé, plné barvy. Zkuste třeba tyrkysovou, azurovou nebo tomatově červenou a trávově zelenou.
 • Citronově žlutá, broskvová, korálová, tmavě fialová, indigo – v nich budete doslova zářit.
 • Studené barvy k vám nejdou, ani takové jako mátová, olivová a studená vínová. Vypadáte v nich trochu jako upír.
 • I tak si ale můžete dovolit nějaké světlé, jemnější barvy – výborně k vám půjde zlatá, slonovinová, velbloudí, vyhněte se ale studeným neutrálním barvám, jako je taupe, čistě bílá nebo cínová.

Víte, co mají společného tyhle dva sexy oblečky? Kromě toho, že jsou vhodné spíš pro večer s přítelem, oba dva mají teplý nádech. Ano, i ta modrá! A to prostě blondýnkám s medovým odstínem vlasů sluší. FOTO: VS Angel via Deviant Art

Zajímavou poznámku jsem četla někde na fejsíčku. Blondýny by si obecně měly dát pozor na velikánské náhrdelníky nebo náušnice. V kombinaci s výraznými vlasy to často vypadá trochu přestřeleně. Asi na tom něco bude, možná přehodnotím nákup dalších deseticentimetrových kruhů. Jaké barvy sluší vám? Trefila jsem se? Inspirujte naše čtenářky v diskuzi pod článkem ;-)

Tu správnou barvu a navíc ve slevě si můžete vybrat zde:

 
Související články