Navštivte Lido di Jesolo, italské Miami

Komerční článek
|
26. 06. 2019
|
Lido di Jesolo je jedním z největších a nejrušnějších letovisek severního Jadranu. Díky téměř patnáct kilometrů dlouhé písečné pláži a množství hotelů podél moře bývá nazýváno italským Miami. Dovolená v Lido di Jesolo pro vás bude skvělou volbou s dětmi, i pokud dáváte přednost akční a rušné dovolené.

lido_di_jesolo.jpg

Čisté moře a zlatavé pláže

Dlouhá písečná pláž je tvořena jemným pískem. Díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře je ideální pro děti i osoby s pohybovým omezením. Je každodenně udržovaná a nechybí na ní sprchy, WC, hřiště na míčové hry nebo půjčovny šlapadel. Můžete se těšit na velmi čistou pláž i moře. Lido di Jesolo je držitelem Modré vlajky, která se uděluje na základě řady přísných kritérií týkajících se kvality vody, ochrany životního prostředí, bezpečnosti a dalších služeb. Je známé tím, že důsledně dbá na ekologii.

Po většinu roku si užijete klidné moře. Přispívají k tomu vlnolamy, které vybíhají kolmo do moře. Pláž je 50 až 100 metrů široká a pás u vody je vždy veřejný. Na soukromé části jsou rozestavěny slunečníky s lehátky, které si můžete za poplatek pronajmout nebo využít nabídku ubytování, které mají plážový servis v ceně.

lido_di_jesolo_1.jpg

Zábava na každém kroku

V létě to tu žije rušným turistickým životem. Podél celého letoviska vede dlouhá promenáda s několika stovkami obchodů, restaurací, barů a kaváren. Večer se mění v rušné korzo. Během své dovolené navštivte skvělý aquapark Aqualandia, který je postaven v karibském stylu. Nabízí 8 tematických, 26 vodních atrakcí a hřiště na minigolf, které můžete navštívit i samostatně.

Děti potěší i lunapark New Jesolandia s více než 50 atrakcemi. A opomenout nesmíme ani akvárium Sea Life, kde můžete obdivovat podmořský svět. Ve 30 nádržích naleznete přes 5000 ryb a mořských živočichů. Z blízka si můžete prohlédnout například žraloky, medúzy nebo chobotnice. V Lido di Jesolo se můžete věnovat také vodním sportům, cyklistice, běhu nebo tenisu.

aqualandia.jpg

Benátky na dosah ruky

Toto místo je ideálním výchozím bodem k podnikání výletů. Nejoblíbenější je návštěva nedalekých Benátek. Přístaviště Punta Sabbioni je od Lido di Jesolo vzdálené pouhých 20 kilometrů. Odtud vás lodní linka, takzvané vaporetto, za půl hodiny doveze až přímo na náměstí San Marco. Kromě přímé cesty můžete zvolit i severní trasu se zastávkou na ostrovech Burano a Murano.

Skvělá dovolená pro každého

Lido di Jesolo je jedním z nejlépe vybavených letovisek Itálie, dovolenou si opravdu užijete. Vybrat si můžete z apartmánů, kempů i hotelů, kterých je zde nespočet. Širokou nabídku ubytování všech kategorií naleznete na stránkách cestovní kanceláře Ludor. Jsou na dovolenou v Itálii odborníci, proto vám vždy skvěle poradí.

Související články