Jak mluvit s maminkami: Co dělat, když miminko není hezké

Bigstockphoto.com
|
22. 07. 2016
|
Ne, opravdu není pravda, že by všechna miminka byla vyloženě hezká. Někdy se stane, že malinký človíček připomíná spíše slepého krtečka, než rozprávkové děťátko z reklamy.

To, že si to jen málokterá maminka uvědomuje a své děťátko zbožňuje nadevšecko, je pochopitelné. O to horší situaci však čelí často její kamarádky, které jsou zasypávány div ne každou minutou života novorozeněte s předpokladem, že se budou rozněžňovat nad každým jeho škubem v podivně usazeném oku.

V mé současné životní roli třicátnice, kdy se mé okolí množí se zrychlující frekvencí a podobným fotografiím čelím na facebooku každodenně jsem si vypracovala jednoduchou strategii. Nereagovat. To, že má kamarádka mimčo znamená, že se mnou nebude chodit dalších několik měsíců na víno, což není důvod k přehnaným oslavám.

Čti také 5 tipů na zdravou a dobrou snídani, která tě zasytí

Na druhou stranu není potřeba se maminkám bláznivě zamilovaným do svého halucinogenními hormony malovaného obrazu smát. Jejich úkol není jednoduchý, a ať vypadá malé dítě jakkoliv, bude to právě mateřská láska, která bude o jeho budoucím životě do značné míry spolurozhodovat.

bigstock-baby-langur-87617015_kopie.jpg


Bigstockphoto.com

Ostatně, ať vypadá miminko jakkoliv, jeho budoucnost a ani budoucí zjev (pokud by to mělo hrát roli) neodhadnete. Není to zkrátka, jako když potkáte rozmazleného devítiletého spratka, kde si už s jistou mírou pravděpodobnosti můžete říct: „Z tebe jednou vyroste pěkný kr*tén.“ A to slovo pěkný rozhodně nemyslíte jako lichotku.

Jsou podle tebe všechna miminka hezká? Dej nám vědět na našem Facebooku a Instagramu!

Související články