Skvělý dárek ke dni matek? Letecký zážitek

www.pixabay.com
Komerční článek
|
04. 05. 2019
|
Den matek se již tradičně slaví druhou květnovou neděli. Letos připadá na 12. května. Už víš, čím obdaruješ maminku? Bude to kytička, lahodná večeře s dobrým vínem anebo dáš přednost něčemu více adrenalinovému?

Kde se vzal svátek matek?

Kořeny svátku matek lze vypátrat v římské oslavě mateřství , která připadala na první březnový den. N azývala se Matronalie a byla zasvěcena bohyni Juno, ochrá nkyni vdaných žen a nastávajících rodiček. Od šestnáctého století se slavil křesťanský svátek – tzv. Mothering Sunday. V tento den dostávali sloužící volno a mohli navštívit buďto rodinu anebo kostel v místě bydliště. Během cesty na toto místo trhali květi ny a pokládali je buď na oltář anebo je darovali svým matkám.

Květina anebo zážitek?

Ani dnes se na oslavu svátku matek nezapomíná. Drtivá většina z nás daruje mamince nějakou tu maličkost – ať už jd e o kytici oblíbených květin anebo společný zážitek. Poku d tvoje maminka patří mezi milovnice aktivit v oblacích , máme pro tebe jeden zajímavý tip. Je jím agentura specializující se na letecké zážitky, která nabízí více než 300 zážitkových dárků na území celé České republiky.

Vyhlídkové lety stojí za to

Ať už je tvoje maminka milovnicí vyhlídkových letů anebo ji už po dlouhé roky lákají adrenalinové zážitky, jistě přijdeš na něco, čím jí uděl áš radost. Velmi oblíbené jsou například vyhlídkové lety z několika letišť rozesetých po celé České republice. Během letu 300 metrů nad zemí můžeš dosáhnout cestovní rychlosti 200 kilometrů v hodině, což rozhodně není málo. Vyhlídkové lety je možno realizovat pro dvě anebo čtyři osoby (včetně pilota).

Jako na dlani

Pokud chceš mamince darovat netradiční zážitek vysoko v oblacích, kde vás nebude při probírání důležitých holčicích věcí nic a nikdo rušit, zaměř se na vyhlídkové lety balonem. Těch se mohou zúčastnit dvě nebo čtyři osoby. Samozřejmě se nemusíš bát, že tě budou během letu provázet nepříjemné komplikace. Společně s vámi bude v koši balonu přítomen zkušený pilot, který bude mít situaci bezpečně pod kontrolou.

Bohatá nabídka zážitků

Kromě letu balonem anebo letadlem můžeš maminku podarovat také voucherem, který ji opravňuje k pobytu v unikátním vzdušném tunelu, nebo poukazem, prostřednictvím kterého si vyzkouší, jaké to je pilotovat skutečné letadlo. K dispozici jsou samozřejmě i vyhlídkové lety vrtulníkem anebo skoky s padákem.

parachutist-2183279_960_720.jpg

Vznášet se po obloze, na to nikdo jen tak nezapomene.
Pokud je maminka aspoň trochu akční, dopřej jí adrenalin!

Bezpečnost a zkušenosti na prvním místě

Letecká společnost provozující zážitky v oblacích je tvořena zkušenými piloty a profesionály s let itými zkušenostmi. Během svého působení na tuzemském trhu udělala radost tisícovkám maminek a dalších zákazníků, kteří si vyzkoušeli, jaké je to vzepřít se gravitaci. Jejím hlavním pilířem je bezpečnost, stejně jako maximální komfort přepravovaných osob. V případě, že se nemůžeš rozhodnout, jaký dárek mamince vybrat, zvol univerzální poukaz. A mamka už si vybere sama. :)

Související články