Pánové, shoďte to aneb Kdy dlouhým vousům konečně odzvoní?

Lumbersexuálové se vyznačují dlouhými vousy.
|
25. 10. 2016
|
Vyrojili se tak rychle, že jsme tomu ze začátku ani nestihli věnovat pozornost. Začalo se to ale rychle šířit a teď už před nimi skoro není úniku. Pánové a jejich výstřelky v podobě dlouhých vousů elegantně schovávané za pojem „lumbersexuál“.

Pro případ, že jsi ten pojem ještě nezaznamenala, si dovolíme vysvětlení – lumbersexuál je moderní muž, který si zakládá na vzhledu „opravdového muže“, svým způsobem reaguje na metrosexuály. Jeho oblečení jako by říkalo „jsem dřevorubec“ – kostkovaná košile, džíny, na nohách traktorky nebo pohorky. A co je zásadní – i kdyby vlasy nebyly, vousy budou. A budou dlouhé. Tak co říkáš? Že už jsi nejednoho potkala, viď? Ona to totiž není žádná novinka.

Kozlík šikula hadr. Bez výjimky

To se rozumí, že je to věc názoru. K (pravděpodobně všude) zarostlým mužům ženy vzhlížejí, nebo se na ně dívají opovržlivě. Jenže my jsme se v redakci shodly, že musíme začít bojovat za to, aby pánové nevypadali ani jako holčičky, ale ani jako dřevorubci.

Mrkni taky sem: 5 beauty vychytávek, které musí mít každá kočka

Taky jsme se shodly na tom, že si vždycky, když vidíme takového „borce“, představíme Kozlíka šikulu nebo klidně i obyčejného kozla. A představujeme si i jiné věci – jaké to asi je, když takový muž „s tímhle“ líbá svou drahou polovičku, když se k ní ráno přitulí nebo když ji po večerech ústy uspokojuje. Nechceme si to představovat, ale nemůžeme se tomu ubránit.

bigstock-man-looking-at-his-reflection-15697964.jpg

Metrosexuálové jsou zase pověstní svou dokonale hladkou tváří.
Ne, fakt nemusíte mít tvář hladkou jak dětskou prdelku. I když i to je lepší než ty vousy...

Je to styl. Tečka. Fakt?

V návaznosti na to si nechtěně přivoláváme představu o tom, jak pak takové vousy vypadají. Zřejmě to není nic extra, co bychom pak chtěly mít vedle sebe v posteli. Jasně, vyřeší to sprcha, vždycky, i proto, že se tihle týpci o svou chloubu (pořád myslíme ty vousy, i když chlouba tomu říkáme skutečně nanejvýš ironicky) náležitě starají. Pokud tedy nejsou jako ti týpci, kteří nosí dlouhé vlasy, ale nejsou schopni si je umýt častěji než jednou za měsíc. A podle toho vypadají.

bigstock-elegance-and-success-117478313.jpg

Muži často nosí dvou nebo třídenní strniště.
Tak o tenhle kousek bychom se s radostí otřely...

A dál – pánové, kteří nosí tyhle dlouhé vousy, na nás působí tak nějak nečistě, špinavě.

Tenhle styl je prostě silně diskutabilní, stejně jako styl „metrosexuál.“ A my se ptáme, proč po světě nemohou pobíhat pánové s dvou nebo třídenním strništěm na tvářích, o které je radost se mírně poškrábat a kteří vypadají čistě a přiměřeně upraveně…

Jaký je tvůj názor na dlouhé vousy nebo lumbersexuály obecně? Podiskutuj o tom s ostatními na Facebooku nebo sdílej příspěvek na Instagramu s hashtagem #jsmekocky!

Související články